ADD’den Ulu Önder’e Hakarete Suç Duyurusu!

0
100

ADD İskenderun Şube Başkanı Fuat Gezgin; “Kimse ATA’mıza Hakaret Edemez”

Geçtiğimiz gün bir televizyon programında, Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar’ın, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan hakkında hakaretvâri konuşması büyük tepkilere yol açtı.

Böyle bir durumun asla kabul edilemeyeceğini savunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Yeşilyurt ve Akar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun Şubesi üyeleri, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyerek genel merkezlerince söz konusu iki isim hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdular.

Ülkemizde Cumhurbaşkanlığını Koruma Yasası olduğunu ve buna göre hareket edilmesi gerektiğini savunan ADD İskenderun Şube Başkanı Fuat Gezgin, hiç kimsenin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edemeyeceğini vurgulayarak; “Ülkemizde Cumhurbaşkanlığını kurum olarak koruma yasası var. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili onlarca insan içeride. Gazeteciler küçük bir eleştiri yapıyorlar ona bile tahammül etmiyor hemen Cumhurbaşkanlığı koruma yasasını işletiyor ve cumhurbaşkanına hakaretten pek çok gazeteci, akademisyen, terzi, berber, ayakkabı boyacısına varana kadar bir sürü insanı içeri atıyorlar. İnsan ister istemez şunu düşünüyor.

Peki neden kurucu Cumhurbaşkanımız, yani bu ülkeyi kuran, var eden, aydınlanmayı, cumhuriyet devrimlerini, barışı, demokrasiyi ve kardeşliği, çağdaşlaşmayı bize armağan eden kurucu cumhurbaşkanımızla ilgili bu işletilmez? Eğer Sayın Erdoğan’la ilgili bir hakaret yapıldığı zaman kurum adına suç duyurusu yapılıyor ve insanlar içeri atılıyorsa bu geçmiş tüm cumhurbaşkanlarımız için olmalı. Hele kurucu cumhurbaşkanımız ile ilgili hakaret olduğu zaman daha da hassas davranılmalı” şeklinde konuştu.

Genel merkezleri tarafından yayınlanan bildiriyi de okuyan Gezgin, Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun, Arsuz, Belen, Dörtyol ve Payas şubeleri ile birlikte destek verdikleri bildiride şu ifadelere yer verdi;

“TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan  ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan,  Türk Tarihçisi. Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz  ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan  kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir.

Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar.  Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”.

Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu,  ihlal etmişlerdir.

Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here