20 Poliklinik İnşası Sürüyor!

0
67

Türkoğlu Dörtyol Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.

Dörtyol Devlet Hastanesi’nin hemen yan tarafında, 720 metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden 20 poliklinik hakkında, Başhekim Dr. Adem Takış’tan bilgi alan Türkoğlu, Ak Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy, Ak Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan ve Ak Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Çankır ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Türkoğlu; “Dörtyol Devlet Hastanemizin hemen yan tarafına yapılan 20 polikliniğimizin, tüm birimleriyle gayet modern bir şekilde inşa edildiğini gördük. İnşallah Ocak ayının sonu itibariyle inşaatımız tamamlanmış olacak. Hastanemizin bu yeni polikliniklerle birlikte en iyi şekilde işletilmesine vesile olacak olan hekim arkadaşlarımız ve sağlık personelimiz, daha geniş mekânlarda vatandaşlarımıza verimli bir sağlık hizmeti sunacaklardır. Kan alma, röntgen, ultrason, görüntüleme merkezi üniteleri ile beraber; çocuk, cildiye, cerrahi gibi alanlarda açılacak olan bu 20 yeni polikliniğimiz, Dörtyol’a 2013 yılında temelini atacağımız yeni hastanemizin yapımı başlayana kadar, mevcut hastanemizdeki yoğunluğu azaltacaktır” dedi.

Başhekim Dr. Adem Takış hastaneye yapılan son alımlarla ilgili de Türkoğlu’nu bilgilendirdi. Kardiyoloji birimine son model EKO cihazı alındığını söyleyen Başhekim Dr. Adem Takış, en kısa sürede EKO cihazının kurularak, hastalara hizmet verilmeye başlanacağının müjdesini verdi. Takış, ayrıca 6 yataklı Diyaliz Merkezi’ne, 1 yatak daha alındığını ifade etti.

Hastanenin acil servisini de gezen Milletvekili Türkoğlu, burada bekleyen hastalarla bir süre sohbet ederek hizmetlerden memnun olup olmadıklarını sordu. Milletvekili Türkoğlu, hastanedeki servisleri de gezerek, yatan hastalara geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Dörtyol Devlet Hastanesi’ne ikinci bir acil servis kapısının açıldığının bilgisini veren hastane müdürü Abbas Yeşildemir; “Artık acil servisimize ayakta gelen hasta ile yatakta gelen hasta, farklı kapılardan giriş yapacaktır. Böylelikle hem acil servisimizdeki yoğunluğu minimize etmiş olacağız hem de hastalarımıza daha verimli bir hizmet sunacağız” dedi.

Milletvekili Bayram Türkoğlu hastane ziyaretinin ardından, annesi merhume Hatice Toksoy’u kaybeden Kuzuculu Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a evlerindeki taziye çadırında bir taziye ziyareti gerçekleştirerek, başsağlığı dileklerini iletti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here