1 Mayıs İskenderun’da da Kutlanacak

0
176

Karadaş; “Gelin 1 Mayıs’ı Birlikte Kutlayalım”

1 Mayıs tertip komitesi başkanı olan Eğitim Sen İskenderun şube başkanı Ali Karadaş, İskenderun’da, işçi sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma günü 1 Mayıs’ın kutlanacağını duyurdu.

Hatay İlinde hem Antakya’da hem de İskenderun’da 1 Mayıs kutlaması olacağını kaydeden, Karadaş, İskenderun başvurusu yapılan 1 Mayıs’ın hazırlıkları devam ettiğini söyledi. Karadaş, Emek ve demokrasi güçleriyle yaptığı basın açıklamasında, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 1 Mayıs kutlaması için 10 Nisan Salı günü kaymakamlığa başvurunun yapıldığının bilgisini veren Karadaş; “Hiçbir ayrım gözetmeksizin İskenderun’daki bütün işçi ve memur sendikalarını, siyasi partileri, inanç örgütlerini, yöre ve çevre derneklerini 1 Mayıs’a çağırıyoruz” dedi.

Bu yıl 1 Mayıs’a birçok yönden sorunların büyüdüğü bir süreçte girildiğin dikkat çeken Karadaş; “Ekonomi 2017 yılında yüzde 7,4 büyüdüğü söyleniyor ama işçinin emekçinin cebine giren bir şey yok. Bu nasıl bir büyüme ise; aynı zamanda enflasyon da faizler de büyümüş, işsizlik ve yoksulluk büyümüş, cari açık büyümüş, Dolar ve Avro tavan yapmıştır. Büyüme sadece sermaye için.

İşsizliğe, yoksulluğa ve güvencesizliğe dur demek ve insanca yaşanabilir bir ücret için; Halkın alım gücünün düşmesine ve zamlara artık dur demek için; Parasız, laik, bilimsel ve demokratik eğitim  için; Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddet in son bulması için; Suriye’ye emperyalist müdahaleye dur demek için; İş, ekmek ve adalet için; Yaşam biçimine müdahaleye dur demek için; İhraç edilen emekçilerin işlerine dönmesi için; OHAL ve KHK’ların son bulması için; bütün işçileri, emekçileri, kadınları, gençleri, esnafı, siyasi partileri, sendikaları, dernekleri talepleriyle beraber 1 Mayıs’ı beraber kutlamaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here