Ziraat Türkiye Kupası Heyecanı

0
54

idçspor27İskenderun Demir Çelikspor ve Hatayspor’un da yer aldığı Ziraat Türkiye Kupasının 3. tur müsabakaları bugün ve yarın yapılacak maçlar sonunda tamamlanacak. İskenderun Demir Çelikspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor’u bugün evinde konuk ediyor. Hatayspor ise yarın Gaziantepspor’a konuk olacak.

İlimizi 2. Ligde temsil eden İskenderun Demir Çelikspor ve Hatayspor’un da yer aldığı Ziraat Türkiye Kupasının 3. tur müsabakaları bugün ve yarın yapılacak maçlar sonunda tamamlanacak. Tek maç eleme usulü yapılan karşılaşmalarda İskenderun Demir Çelikspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor’u bugün evinde konuk ediyor. Hatayspor ise yarın Gaziantepspor’a konuk olacak.

3. tur maçlarından rakiplerini yenerek 32 takım arasına girmek isteyen İskenderun Demir Çelikspor, bugün TKİ Tavşanlı Linyitspor’u İskenderun 5 Temmuz stadından saat 13.30’da konuk ediyor. Zorlu karşılaşma öncesi ligdeki karabulutların dağılması açısından da büyük önem taşıyan karşılaşmada İDÇspor taraftar desteği istiyor.

Bir diğer kupa temsilcimiz Hatayspor’da Süper lig takımlarından Gaziantepspor’a konuk oluyor. Zorlu karşılaşma yarın Gaziantep’te saat 20.30’da oynanacak. Bu karşılaşma A Haber televizyonu tarafından canlı yayınlanacak.

3. turdan yükselen 27 takım ile Spor Toto Süper ligde Avrupa Kupalarına giden 5 takımın katılımıyla çekilecek olan 4. tur müsabakalarının kurasında 16 takım seri başı olacak ve diğer 16 takımla eşleşecek. 32 takımın katılımı ile oynanacak 4 Tur Müsabakaları 3-4-5 Aralık tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre yapılacak.

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur Müsabakaları, 8’i seri başı toplam 16 takımın çekilen kurada eşleşmesi ile 17-18-19 Aralık tarihlerinde oynanacak. Tek maç eleme usulüne göre yapılacak karşılaşmaların ardından 8 takım grup aşamasına yükselecek. Grup Müsabakaları, 4 takımın seri başı olarak dağıtılacağı kura çekimi ile belirlenmiş 2 grupta 4’er takımla çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Eşleşmeler seri başı sistemine göre belirlenecek ve seri başı 4 takım kura çekimi ile gruplara eşit olarak dağıtılacak. Diğer 4 takım da yine kura ile eşit olarak gruplara ayrılacak.

Oynanan müsabakaların ardından gruplarında ilk iki sırayı alan 4 takım ise, çapraz eşleşme yöntemi ile yarı finalde mücadele edecek. Çift maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından kazanan iki takım Ziraat Türkiye Kupası Final mücadelesinde karşı karşıya gelecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here