Yayman; “Medya 4. Kuvvettir! Bir Gün Değil Devamlı Hatırlamalıyız”

0
20

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle bir mesaj yayınlayan TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, medyanın 4. kuvvet olduğunu ve demokrasilerin olmazsa olmaz bir şartı haline geldiğini söyledi.

Basın mensuplarının yerelde çok büyük sorunlar yaşadığını ifade eden Yayman, özellikle ilan ve reklam başta olmak üzere yerel medyanın korona salgını döneminde çok büyük ekonomik sorunlar yaşadığını dile getirdi.

Sorunları Biliyoruz…

Yayman; “Başta internet gazetecilerinin ilan alma, basın kartı sahibi olma, gazeteci olarak kurumsal kimlik sahipliği konusunda çok ciddi problemleri olduğunu biliyoruz. Bunun yanında dijitalleşme karşısında yazılı ve görsel basının sorunları gün geçtikçe büyümekte ve zorlaşmaktadır. Bu sorunların aşılması İçin TBMM çatısı altında siyaset üstü bir anlayışla çalışmaya söz veriyoruz. Güçlü basın, demokrasimizi de büyütecek ve haber alma hakkının güvencesi olacaktır” dedi.

Tarafsız Habercilik Vazgeçilmezdir

Yayman açıklamasının devamında da; “Tarafsız ve ilkeli habercilik yolunda Kalemini doğrudan yana tutan, toplumun doğru bilgilendirilmesi için zaman kavramı gözetmeksizin emek harcayan, demokrasimizin ayrılmaz parçası tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Gazetecileri senede bir iki gün değil devamlı hatırlamalıyız” sözlerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here