Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol’dan İskenderun Basınına Teşekkür

0
90

igc-vergi-dairesi1Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Hükümetin son çıkardığı yeniden yapılandırma yasasının tanıtımında büyük gayret gösteren İskenderun Basınına teşekkür etti. Erol, bu nedenle İGC Başkanı Veysel Cıncık’a gazeteciler adına teşekkür plaketi verdi.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, çalışmaları sırasında basın mensuplarından büyük destek gördüklerini belirterek; “6736 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren hem ilanlarla hem de yasanın süresiyle ilgili olarak tanıtımda bizlere çok katkı sağladınız. Size ve üyelerinize kendim ve teşkilatım adına çok teşekkür ediyorum. Sizlere Minnettarız. Bunun anısına bir tabak sunmak istiyorum” diye konuştu.

igc-vergi-dairesi2

Nazmi Erol plaketi, gazeteciler adına İGC Başkanı Veysel Cıncık’a verdi. Cıncık da, “Arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız şey bizim vatandaşlık görevimiz. Her zaman yapmaya hazırız” dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Erol, yapılandırmayla ilgili olarak da; “Genel Bütçe alacaklarında vergi dairelerine tahsilatla borçlanan mükelleflerin (çeşitli para cezaları v.s.) ödemeleriyle ilgili yapılandırmada yüzde 50’yi aştığımızı düşünüyorum. Vergi borçları Yapılandırma limitinde de belirlenen hedefi aştık. Yapılandırma yapan mükelleflerimizin de büyük bölümü ilk taksitlerini ödediler. Hatta ilk taksit Türkiye genelinde Hatay’da ödendi” şeklinde bilgi verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here