Uyar; “Osmanlıca Dayatması Kabullenilemez”

0
74

süleyman uyar10CHP Milletvekili Aday adayı Süleyman Uyar, Belen İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Aday Adayı Süleyman Uyar, partisinin Belen İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, kadın kolları, gençlik kolları ve partililerin katıldığı ziyarette konuşan İlçe Başkanı Yüksel Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belen’de büyüdüğünü ifade ederek; “Haziran’da yapılacak genel seçimler ülkemiz açısından çok önemli. Biz de Belen CHP olarak kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla ve ilçe yönetimimizle insanlara ulaşarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız. Önceki aday adaylarımızın ziyaretleri sırasında söyledim ve yine altını çiziyorum. Belen bundan önceki seçimlere oranla oyunu artıracaktır. CHP’nin oyları Belen’de en az yüzde yüz artacağı sözünü sizlerin huzurunda burada veriyorum” şeklinde konuştu.

süleyman uyar11

Anayasal haklarımızın ihlal edildiğini, elimizden alındığını ifade ederek sözlerine başlayan Hatay Milletvekili Aday Adayı Süleyman Uyar, hükümetin Osmanlıca dayatmasını da eleştirerek kabullenilmeyecek bir uygulama olduğunun altını çizdi. Kadınların ikinci sınıf muamele gördüğüne de değinen aday adayı Uyar kadına şiddet olayları sıradan bir olay gibi görünmesini de kabul edilmeyeceğini söyledi. Konuşma sonrası partililerin sorularını cevaplayan aday adayı Uyar başarı dilekleri ile uğurlandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here