Ünlüçetinkaya; “İskenderun, Tosyalı İle Büyük Mesafeler Kat Edecek”

0
46

Ak Parti İskenderun Belediyesi Meclis üyeliği 1’ci sıra kontenjan adayı işadamı Erdem Ünlüçetinkaya; “İskenderun eline gelen bu altın fırsatı bir kez daha geri çevirmemeli” dedi.

Gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Ünlüçetinkaya, Turgut Özal’ın geçmiş yıllardaki seçimler öncesinde İskenderunlulara ‘Adayımızı seçerseniz, burası serbest bölge yapılır’ sözünü hatırlatarak, şunları söyledi:

“İnanıyorum ki o seçimde merhum Özal’ın isteğini yerine getirebilseydik, bugün İskenderun’un çehresi çok daha farklı olurdu. Şimdi elimize altın bir fırsat daha geçti. Sayın Fatih Tosyalı’nın Belediye Başkanı olması halinde inanın ki İskenderun 5 yılda büyük mesafeler kat edecek. İktidarın da çok önemli destekleri kesinlikle olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız elini bize uzattı. Biz o eli tutmalı, geri çevirmemeliyiz.”

Sayın Tosyalı’nın yönetim becerilerini, İskenderun için hiçbir özel çıkarını düşünmeden yapacaklarını çok iyi bildiklerini ifade eden Ünlüçetinkaya; “Bunun ardından Hassa Tüneli’nin devreye girmesiyle İskenderun’umuzun ticaretinde büyük gelişmeler yaşanacak. Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesinin Hassa’da kurulacağını da göz önüne alırsak, kentimizin zenginliği de artacak. İskenderun zaten stratejik olarak çok önemli bir yerde! Burası 10-15 yıl içinde tam bir enerji merkezi olacak. İktidar Partisi ile el ele yürümek bize büyük yararlar getirecek. İskenderun bu kez elindeki fırsatı çok iyi değerlendirmeli” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here