Ulu Önderimiz 81. Ölüm Yıldönümünde Anılacak

0
50

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde törenlerle anılacak. Yarın saat 09.05’te başlayacak şekilde tertip edilen “Atatürk Haftası” anma ve etkinlikleri bir hafta sürecek.

Anma etkinlikleri yarın saat: 09.00’da Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni ile başlayacak. Buradaki törende, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı Çelengi ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Ata’nın manevi huzuruna sunulacak. Saatler tam 09.05’i gösterdiği anda çalacak sirenler eşliğinde durulacak saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunacak. Anma etkinlikleri saat 10.00’da Özel Doğa Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak buradaki törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak ve akabinde Atatürk’ün askeri yönü ile ilgili Garnizon Komutanlığı’nın sunumu gerçekleştirilecek. Belediye Kent Orkestrası tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkıların sunumunun ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Anma etkinlikleri, İstiklal Makzume Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Kurtuluş Mustafa Kemal” adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erecek.

Ayrıca hafta boyunca okullarda “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek, resim ve kitap sergileri açılacak, müzik koroları tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik dinletileri yapılacak.

Atatürk Haftası dolayısıyla 10–16 Kasım 2019 tarihleri arasında resmi ve özel kurumlarda anma törenleri düzenlenecek, çeşitli faaliyetler yapılacak. İskenderun Halk Kütüphanesi’nde 09-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Atatürk kitapları sergisi olacak. İskenderun Halk Kütüphanesi’nde 12 Kasım 2019 günü saat: 13.00’da “Atatürk Öyküleri” konulu anlatım etkinliği yapılacak.

10 Kasım Siren Duyurusu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü münasebetiyle 10 Kasım 2019 Pazar günü saat: 09.05’de (TRT Haber Kanalı saatine göre) ilçemizde bulunan tüm elektrik, elektronik, mekanik ve belediye ses yayın sistemi cihazlarına bağlı sivil savunma sirenleri iki (2) dakika süre ile sarı ikaz sesiyle (düz siren sesi) çaldırılacak. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here