Suçun Önlenmesinde Halkın Desteği Önemli!

0
48

huzur toplantısı3İskenderun Emniyeti Huzur Toplantılarına Devam Ediyor

İskenderun Polisi, Mustafa Kemal Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların asayiş konularındaki sıkıntı, talep ve önerilerini dinledi, faaliyetlerini anlattı.

Düzenli aralıklarla İskenderun mahallelerini gezen İskenderun Polisi, bu sefer Mustafa Kemal Mahallesi sakinleriyle buluşup huzur toplantısı düzenledi. Polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesini amaçlayan huzur toplantısında vatandaşlarımızın daha güvenli ve huzurlu yaşayabilmesi adına alınabilecek önlem ve faaliyetler konuşuldu.

Toplantıya İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı İsa Taş ve mahalle sakinleri katıldı.

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Çolak, suçun önlenmesi noktasında vatandaşların polisle müşterek hareket ederek, karşılaşılan olaylarda erken müdahale için sağduyulu olmasını, komşuluk ilişkilerinin önemi ve gerekliliği üzerinde durularak, halkın desteğinin önemini anlattı. Ayrıca Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde çalışan bayan polisler toplantıya katılan bayanlar ile yakından ilgilendiler, sorunlarını dinleyip sohbet ettiler. Bayan polisler: “Sizler genellikle ev hanımlarısınız, evlerdesiniz. Hırsızlığa karşı kapı ve pencereleri kontrol edin, evinize ve apartmanınıza çat kapı gelen tanımadığınız şüpheli kişileri içeri almayın. Şüpheli olay ve kişileri gördüğünüzde 155 Polis İmdat’ı arayarak ihbarda bulunun” dediler.

Mahalle sakinleri Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinden memnuniyetlerini belirtilerek, halk Polis dayanışmasının arttığını ve Emniyet Müdürlüğüne ziyarete geldiklerini, İskenderun Polisinin vatandaşa sıcak ve yapıcı davrandığını dile getirdi. Ayrıca bu huzur toplantılarının faydalı olduğunu belirttiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here