Şok Dalga Tedavisiyle, Erkeklerin Sertlik Sorununa Çözüm

1
492

gelişim-okan uysalTürkiye’de 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 34’ü sertleşme sorunu yaşarken, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Doktor Okan Uysal, bu önemli sorunun giderilmesinde yüzde 100 başarı sağlayan yöntemle hastalarını tedavi ediyor. Hastanede yatış gerektirmeyen ve ayaktan uygulanan şok dalga tedavi sisteminin uygun hastalarda yüz güldürücü sonuçları olduğunu söyleyen Gelişim Hastanesi Üroloji Kliniği Uzmanı Doktor Okan Uysal; “Hastalarda penise uygulanan şok dalga şiddeti hastasının hissetmeyeceği kadar hafif ve ağrısızdır. Uygun hastalardan tedavi sonrasında kalıcı sonuçlar sağlayabilir, dolayısıyla sertleşmeyi sağlamak için ayrıca ilaç kullanımına gerek kalmayabilir, ilaca yanıt vermeyen hastalar yanıt veriri hale gelebilir” dedi.

Şok Dalga Tedavisinin kimler için uygun olduğunu da söyleyen Uysal; “Sertleşme sorunu için ağızdan ilaç tedavisi kullanan ve sorunun kalıcı olarak çözümünü isteyen hastalar için uygundur. Ayrıca, ağızdan alınan ilaçlara yeterince yanıt vermeyen hastalarda da düzelme sağlar. Kalp damar hastalıkları, Kalp krizi geçmişi olanlar, Yüksek tansiyonu bulunanlar, Şeker hastalığına bağlı damar sorunun bulunanlar, Periferik arter tıkanıklıkları olanlar, Yüksek kolesterole bağlı ereksiyon bozukluğu olan hastalar bu tedavi için uygun olabiliyor” diye konuştu.

Uygulamanın şekli ve süresi ile ilgili de bilgiler veren Uysal; “Şok dalgalarıyla sertleşme sorunu tedavisi toplam 12 seanslık bir uygulamadır. Tedavi dönemi 3 aşamalıdır. İlk aşamada yine 3 hafta süreyle haftada 2 kez olmak üzere uygulama yapılır. Bir hasta toplamda 12 seanslık tedavi alır. Her bir seans süresi ortalama 15 dakikadır. Her bir seans penisin 5 değişik bölgesine ortalama 3’er dakika toplam 15 dakikalık düşük yoğunlukta şok dalgası uygulanır. İlk uygulamalardan itibaren hastalar sonuç almaya başlar, ancak tedavinin kalıcı olması için mutlaka 12 seanslık uygulamaya gerekmektedir. Acı, ağrı, sızı hissettirmiyor” dedi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here