Sektör Temsilcileri Şampiyon Filtrede Buluştu

0
48

Kahramanmaraş Temsan Makine Mümessillik A.Ş. Genel Müdürü Cem Erdoğrul ve İTSO yönetim kurulu üyeleri Şampiyon Filtre yönetimi ile bir araya geldiler.

Geçtiğimiz günlerde İTSO yönetiminin Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirdiği Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi 4. Odak toplantı sonrası, bölgede faaliyet gösteren Temsan Makine Mümessillik A.Ş. Genel Müdürü Cem Erdoğrul’un fabrikasında incelemelerde bulunulmuştu. İskenderun’a bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Erdoğrul, Şampiyon Filtre Fabrikası yönetimi ve İTSO yönetimi ile bir araya geldi.

Ziyarette, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Şampiyon Filtre yönetim kurulu üyesi ve İnsan Kaynakları müdürü Nurettin Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci yer aldı.

İskenderun’un Filtre sektöründe önemli bir yere sahip olması ve bölgenin önde gelen firmalarından olan Şampiyon Filtre Fabrikasını ziyaret eden Temsan Makine Mümessillik A.Ş.  Genel Müdürü Cem Erdoğrul; Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek; “Temsan Makine olarak makine otomasyon-yazılım ve tamamlayıcı ürünler olmak üzere üç ana başlıkta üretim gerçekleştiriyoruz. Tekstil, klima dokuma tesis ve telef toplama ürünlerimiz, makine ana başlığı altındaki imalat kalemlerimizi oluşturuyor. İskenderun Körfezi, Sanayisi, limanı ve ekonomisi ile önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ın bölgeye yakın olması ile ticari ilişkilerin güçlendirileceğine inanıyorum. İTSO’nun projeleri arasında yer alan Kaynak Teknolojileri ve Mükemmeliyet Merkezinin ve Gümrük Laboratuarının faaliyete geçmesi ile bölgede ekonomik canlılığın artacağına inanıyorum. Filtre sektörünün de bölgede önemli bir yere sahip. Bu günkü ziyaretimizde Filtre üretiminin kalbinde yer alıyoruz ve Şampiyon Filtre yönetimini tebrik ediyorum”  dedi.

İTSO Başkanı Yılmaz;  “Bölgemiz Çelik ve Filtre Sektöründe Ekonomiye Ciddi Katma Değer Sağlıyor”

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, ziyarette bölge ekonomisi ile ilgili Temsan Makine Mümessillik A.Ş.  Genel müdürü Cem Erdoğrul’a bilgiler vererek; “İskenderun  Körfezi sanayi ve liman şehri olarak ülkemiz ve bölgemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip, Türkiye’nin ilk Filtre fabrikaları da İskenderun’da kuruldu ve dolayısıyla bölgemiz Filtre sektöründe ilk sıralarda yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışı ihracata dayalı filtre üreticilerimiz, ekonomiye ve istihdama önemli katkılar sağlamaktadır. İTSO yönetim kurulu üyemiz ve aynı zamanda Şampiyon Filtre Genel müdürü Selma Yılmaz’a da bu günkü ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederken, sizleri de Şehrimizde ağırlamaktan dolayı onur duyduk. Temennimiz Kahramanmaraş ile İskenderun arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesidir” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Şampiyon Filtre Genel Müdürü Yılmaz; “Filtre Üretimi Bölgemizde Lokomotif”

Ziyarette Şampiyon Filtre Genel müdürü aynı zamanda İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz’da fabrikanın çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi. İskenderun’un filtre sektöründe önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde ihracata yönelik te üretimler yapmaktayız. Bölgemizin lokomotif sektörlerinden biri olan Filtre sektöründe gerek yurt içi gerekse yurt dışına filtre üretimlerini tesislerimizde yapmaktayız. Bölgemizde üretim ve istihdama katkı sağlamak ve bu kulvarda her zaman kendimizi geliştirerek, filtre sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer almak için çalışıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Temsan Makine Mümessillik A.Ş. Genel müdürü Cem Erdoğrul ve İTSO yönetim kurulu üyeleri ziyaret kapsamında Şampiyon Filtre Fabrikasını da gezdiler.  Filtrenin yapım aşamalarını ve üretimleri hakkında Şampiyon Filtre yönetim kurulu üyesi ve İnsan Kaynakları müdürü Nurettin Yılmaz, teknik bilgiler verdi.

İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci de ziyaret kapsamında yaptığı konuşmasında;  İskenderun Teknik Üniversitesine kurulacak olan Kaynak Teknolojileri ve Mükemmeliyet Merkezinin bölge ekonomisine sağlayacağı katkıları ve burada yetişen sertifikalı teknik elemanların komşu illerdeki sektörlerde görev yapabileceğine dikkat çekti. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here