Sebze ve Meyvedeki Aşırı Fiyat Artışı İle İlgili Denetimlere Başlandı

0
79

Hatay Valiliği Ticaret İl Müdürlüğünün koordinesinde, Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı, Hal Müdürlükleri ve belediyelerin zabıta birimleri ile birlikte il genelindeki hallerde, semt pazarlarında, market ve manavlarda enflasyon ve faiz oranlarında görülen düşüşe rağmen sebze ve meyvedeki aşırı fiyat artışı ile ilgili denetimlere başlandı.

Bu kapsamda dün Antakya Toptancı halinde yapılan denetime, Hatay Valiliği Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ve Şef Burhan Kahraman, Hatay Vergi Dairesi Denetim Koordinasyon Müdürlüğü 1’den Gelir Uzmanları Sabahattin Abay, Mehmet Fatih Çabuk, Hal Müdürü Mehmet Karaköse ve Antakya Meyve ve Sebze Kabzımal Komisyoncular Derneği Başkanı Mustafa Bal katıldı. Daha sonra semt pazarları ve marketlerde denetimlere devam edildi.

Denetimlerin amacının, girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapanların tespiti ve yasal işlemlerin başlatılması olduğu kaydedildi.

Patlıcan, domates, biber, soğan ve patates gibi 19 ürün olmak üzere mevsimine göre toplam 31 ürünün yer aldığı listenin alış ve satış faturalarının incelendiğini denetimlerin rutin olarak devam edeceği de ifade edildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here