Sanayi Sitesi Kooperatifi Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

0
88

sanayi sitesi2Açıkgöz, Yeniden Başkanlığa Seçildi

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Başkanlığına yeniden İbrahim Açıkgöz seçildi. Sanayi Aşevinde düzenlenen genel kurula İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Esnaf Oda Başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri ve sanayi esnafları katıldı.

Genel kurulda ilk olarak söz alan Kaymakam Özyiğit, esnafın toplumun omurgası olduğunu belirterek; “İskenderun Sanayi Sitesinde de 5 bine yakın insanımız ekmek yiyor. Burada çalışan, istihdama katkı veren girişimci esnaflarımızı da yürekten kutlamak istiyorum.  Artık İskenderun Sanayi Sitesinin daha geniş ve daha modern bir yere ihtiyacı vardır. Bu bağlamda gerek İTSO Başkanımız, gerekse sanayi sitesi kooperatif başkanımızın özverili gayretleri ile önemli mesafeler alındı. Genel kurulunuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

sanayi sitesi3

Daha sonra söz alan Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz ise; “Sanayi sitemizin taşınması için yapılan çalışmalarda önemli adımlar atıldı, burada esnafımızın bize güvenmelerini bekliyoruz. Kesin üye sayımızın belirlemesi için çalışmalar yapılmaktadır. Üyelik hükümlerini yerine getirmeyen üyelerimizin kayıtları silinecektir. Bu yüzden yılsonuna kadar üyelerimizin yükümlülüklerini yerine getirmelerini istiyoruz. Kesin üye sayısı belirlendikten sonra arsa konusunda üyelerimizin talepleri alınacaktır. En kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır. Yeterki birlik olalım, kooperatifimize sahip çıkalım” diye konuştu.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “İskenderun’un birçok sorunlarını çözen, insanlara iş kapısı kazandıran esnaflarımız için yeni sanayi sitesi yeri için girişimler yapılıyor. Bu konuda bizim de İTSO olarak gerek bakanlık gerekse bürokrasi nezdinde girişimlerimiz oluyor. Yeni sanayi Sitesi yaklaşık 800 dönüm gibi bir alana tekabül ediyor” dedi.

Dilek temenniler, kooperatifin genel giderlerinin okunmasının ardından İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz yeniden başkan seçilirken, genel kurul şu isimlerden oluştu: Mehmet Zorla, Vecih Altun, Cemil Bilgin, Hasib Yıldırım, Fuat Yetimoğlu ve İbrahim Parmaksız. Denetim Kurulu ise;  Mehmet Fatih Kandilli, Josef Hurioğlu ve Salih Cücük’den oluştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here