Riekerink; “Asıl İşimiz Bütün Maçlardan Puanlar Almak”

0
43

İskenderunspor Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, geçtiğimiz hafta sonu oynanan İskenderunspor-Darıca Gençlerbirliği maçının değerlendirmesini yaparken, Beyoğlu Yeni Çarşıspor maçına da galibiyet için çıkacaklarını kaydetti.

Darıca maçında takımının oynadığı oyundan pek memnun olmadığını ve maç esnasında yaşanan olayların da talihsizlik olduğunu kaydeden Riekerink; “Oynadığımız oyundan pek memnun değilim. Normalde yüksek tempo futbol oynuyoruz. Bence temel hatalar da yaptık. Oyunun içerisinde ayrıca dinamik olarak da sportif bölümden çok memnun olduğumu söyleyemem.

Tabii ki takıma 10 kişi kalmamıza rağmen son dakikalarda attıkları gol için de teşekkür etmem gerekiyor, bırakmadılar maçı çünkü. Fark yaratan da bu, en azından maçı kaybetmedik. Çok güzel bir takım çabası vardı.

Bazen Türkiye’de insanların duyguları çok mutlu veya çok üzgün olabiliyor. Bunu çok fazla oyunda görebildim. Özellikle deplasman maçlarında insanlar tribünden çok fazla oyuna dahil oluyor. Bu güzel bir şey de olabiliyor bazen, bazen de iyi değil. Tabii ki olan şeyler, bütün bu duygular da maçın sonunda bir kavgaya bile sebebiyet verebiliyor” dedi.

Yapay Sahaya Ekstra Motivasyonla Çıkacağız

Önümüzdeki hafta sonu oynanacak Beyoğlu Yeni Çarşıspor deplasmanı ile ilgili de görüşlerini paylaşan Riekerink; “Tekrar yapay sahada oynayacağız. Şimdiye kadar gerçekten çok sevdiğimiz bir saha olmadı, sanırım o yüzden seçtiler bu sahayı. Ama bizim için şu an ekstra bir motivasyon oldu, onların bunu yapması! Oraya gidip, ‘bu sahada da oynayabileceğimizi’ göstermek istiyoruz. Çünkü biz gerçekten çok iyi bir takımız. O yüzden önümüzdeki mücadelede aşmamız gereken bu olacak.

Hala iki tane maçımız var devre arasından önce. Ben buraya başladığımda 11. sıradaydık, şu anda ikinci sıradayız. Tabii ki herkes bizim amacımızı biliyor. 2 lige yükselmek! Bunun en kolay yolu da şampiyon olmak. Bizim de birinci sıraya çıkmamız gerekiyor. O yüzden bütün maçlardan puanlar almak asıl işimiz” diye konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

Anrenman Videosu:
https://www.facebook.com/iskenderunfkas/videos/1069059923891788

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here