Revizyon İmar Planı Yeniden Askıya Çıkarıldı

0
75

imar planı askıda1İskenderun’un revizyon imar planına itirazlar sonucu, değişen planlar ve plan notları eski Nikah Salonunda yeniden askıya çıkarıldı. Değişim yapılan plan 30 gün süreyle askıda kalacak.

İskenderun’un revizyon imar planının, 3194 Sayılı İmar Yasasının 8. Maddesi gereğince, itirazların değerlendirilmesiyle Belediye Meclisince alınan kararlar sonucunda değişen planlar ve plan notları, 3 Eylül 2013 Salı günü askıya çıkarıldı. İskenderun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Yüksek Mimar Özgür Murt nezaretinde askıya çıkarılan planlar ve plan notları, İskenderun Belediyesi eski Nikah Salonu’nda 30 gün süreyle askıda kalacak.

İskenderun Belediye Meclisinin 11.06.2013 gün ve 66 sayılı kararıyla onaylanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı ile 67 sayılı kararıyla onaylanan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı, 13 Haziran 2013 tarihinde başlamak üzere 30 gün süre ile İskenderun Belediye binasının yanındaki eski Nikah Salonunda askıya çıkarılmış, planlara gelen itiraz dilekçeleri değerlendirilmek üzere Belediye Meclisine tekrar sunulmuştu.

Revizyon imar planı, İskenderun Belediyesi’nce, kent merkezi ve yakın çevresine yönelik yaptırılmıştı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here