Rektör Kaya, Akademik ve İdari Personelle Buluştu

0
106

mkü-tanışma1Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Tanışma Programı Düzenlendi

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Merkezi Yemekhane Fuaye alanında akademik ve idari personelin davet edildiği ‘Tanışma programı’ düzenlendi. Programa, Antakya ve ilçelerdeki akademik ve idari birimlerden çok sayıda personel katıldı.

Pakistan’da meydana gelen ve çok sayıda masum öğrencinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırılarından dolayı sade bir tanışma programının düzenlendiği buluşmada Rektör Kaya, konuşmasının başında Pakistan’la ilgili duygularını paylaşarak; “Hiçbir insani, ahlaki ve vicdani değerle bağdaşmayan bu elim saldırıda 148 Pakistanlı kardeşimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” dedi.

Daha sonra tanışma programı vesilesiyle toplanma amaçlarından söz eden Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Üniversitenin akademik ve idari personelini yakından tanımak ve birimler arasındaki kaynaşmayı sağlamak için toplandıklarını dile getirdi. Rektör Kaya, 12 yıldır Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde aktif olarak çalışmalar yürüttüğünü aynı zamanda Araştırma Hastanesi’nde de 4 yıl Başhekimlik yaptığını ifade ederek Üniversiteyi çok yakından tanıdığını belirtti.

mkü-tanışma2

Kapılarının tüm akademik ve idari personele açık olduğunu ve herkesin kendisine rahatlıkla ulaşabileceğinin altını çizen Rektör Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin hak ettiği yerlere gelebilmesinin yalnızca paylaşımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla gerçekleşebileceğine vurgu yaptı. Hatay ve Mustafa Kemal Üniversitesi’ne hizmet etmenin dışında hiçbir gayelerinin olmadığını ifade eden Rektör Kaya, kendisiyle beraber yönetimdeki arkadaşlarının da aynı düşünce içerisinde olduğunu aktardı. Bilimsel başarılarla dolu bir Üniversite hayal ettiğini dile getiren Rektör Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi’ni öğrencisiyle, çalışanlarıyla ve şehirle bütünleştiren bir yapıya kavuşturmak adına yoğun bir mesai harcayacaklarını bu sayede de Üniversiteyi bilim merkezi haline getireceklerini ifade etti.

Akademik ve idari personele katılımları için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, konuşmasının ardından masaları dolaşarak personelle tek tek tokalaştı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here