Red Drgagons’un Yeni Ateşi Olmak İsteyenler Bahçeşehir’de Ter Döktü!

0
53

2017-2018 sezonunda kurulan ve ilk yılında Tahincioğlu Basketbol Süper Ligine yükselen Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, genç oyuncu yapılanmasını büyüterek Ocak-Haziran ayları arasında 24 ilde yapacağı altyapı oyuncu seçmeleriyle eğitimdeki başarısını ve öncülüğünü sporda da sürdürmeyi hedefliyor. Bu bağlamda geçtiğimiz Pazar günü İskenderun Bahçeşehir Koleji’nde yapılan seçmelere 2005’ten 2010’a kadar doğumlu erkek öğrenciler katılarak, Red Dragons üyesi olmak için ter döktü.

Akademik başarılarıyla Türkiye’nin lider eğitim kurumu olan Bahçeşehir Koleji, sporda da Türk yıldızları yetiştirerek Türkiye’de ve Dünya’da sporun öncülerinden olmak için ilki Bursa ve İskenderun’da olmak üzere alt yapı seçmelerine başladı. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen seçmelerde yaş gruplarına göre davetli olan öğrenciler İstanbul’daki takımda antrenör olan hocalarla sabah saatlerinde kendilerini göstermeye başladılar. Öğrencilerin seçmelerden önceki heyecanları görülmeye değerdi. Velileri ile birlikte fuaye alanına gelen öğrenciler spor salonunda derece almak ve alt yapıya seçilmek için ter döktüler.

Sabah saat 10.00-16.00 arasında belirlenen saatlerde her yaş grubuna ayrı zaman ayrılıp, öğrencilerle birebir ilgilenildi. Takım için belirli kriterlerdeki uygunlukları göz önüne alınarak çalıştırıldılar. Hocaların çalıştırdıkları öğrencilerin yaş, boy, kilo vb. özellikleri göz önüne alınarak velilere bilgilendirmeler yapıldı.

Öğrenciler spor salonunda yeteneklerini gösterirken, veliler de fuaye alanında okulu gezip, bilgi aldılar. Okul Müdürü Mustafa Uçan, velilere yönelik konuşmasında, gelecekte çocukların eğitim anlamındaki başarılarının yanı sıra sosyal ve böyle sportif faaliyetlere de önem vermelerinden dolayı velilere teşekkür etti.

Geçen yıl 12 ilde gerçekleştirilen altyapı seçmeleri sonucunda Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Samsun, İstanbul’da açtığı şubeleri ile 600 lisanslı sporcuyu bünyesine katan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, 2018-2019 sezonunda 24 ilde yapacağı seçmelerle bu sayıyı 1000’in üzerine çıkartmayı hedefliyor. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here