Palmiye Ailesi İftar’da Basın Mensuplarıyla Buluştu

0
200

Şahutoğlu; “Geleceğe Dönük Yatırımlarımız Devam Edecek”

İskenderun Özel Palmiye Hastanesi yönetimi, geleneksel hale getirdikleri iftar programları kapsamında kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldiler.

İskenderun Özel Palmiye Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine, Palmiye Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kirmit, Başhekim Yılmaz Şahutoğlu, yönetim kurulu üyeleri Serdar Kirmit ve Seval Kirmit Yazar, doktor kadrosu ile basın mensupları katıldı.

Yemek sonrası konuşan Başhekim Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Özel Palmiye Hastanesi olarak nitelikli, yüksek standartlı ve etik değerler ışığında güvenilir sağlık hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Sağlık sektöründe kaliteli, güvenilir bir hizmet verilebilmesi için gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini ifade eden Başhekim Şahutoğlu, etik değerlerden asla taviz vermeyen bir kurum olduklarını ifade etti. Hastane yönetiminin her zaman desteklerini gördüklerini kaydeden Şahutoğlu; “Bunun neticesinde bizlerde mesleğimizi burada çok rahat ve huzurlu bir şekilde icra edebiliyoruz” dedi.

Sağlık sektörünün dinamik gelişmelerini yakından takip eden bir hastane olarak bölge halkına güvenli sağlık hizmeti verdiklerini kaydeden Şahutoğlu; “Teknolojinin gelişimini yakından takip ederek bu gelişmeleri hastanemizde hayata geçirme mantalitesi ile hareket eden bir anlayışımız var. Bilimsel ve insani bilimsel değerlerimizden asla ödün vermeden bu sektörde bize duyulan güveni uzun ömürlü kılmaya çalışıyoruz. Biz bu bölgenin insanlarıyız ve bu bölgenin insanlarına hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Hastanemizin gelişiminde bize ışık olan ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başta yönetim kurulu başkanımız sayın Cemil Kirmit ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Palmiye hastanesi olarak hastalarımıza çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki Markalaşmış hastanelerin gerisinde değiliz. Amacımız bölge insanının sağlık sorunlarının çözümü için şehir dışına gitmelerinin önüne geçebilmek” diye konuştu.

Tüm branşlarda çok iddialı bir hastane konumunda olduklarını kaydeden Şahutoğlu, Palmiye Ailesine yeni katılan hekimleri de tanıtarak; “Özellikle böbrek taşının lazer ile tedavisinde şu anda bölgede Acıbadem, Çukurova, Başkent ve Balcalı Hastaneleri arasında en yüksek seviyeli kurum konumundayız. Bünyemize kattığımız hekim kadrolarımızın özenle mesleğini icra eden hekimlerden olmasına dikkat ediyoruz. Bugün burada aramıza yeni katılan meslektaşlarımı tanıtmak istiyorum,  alanında son derece başarılı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Özlem Berktaş, yine ismi başarılı çalışmalar ile anılan Kadın Doğum Uzmanı Sedef Binöz’e aramıza hoş geldiniz diyoruz.

Yeni doğan bakımında uzmanlaşmış olan Dr. Yurdaer ise yeni doğanda başarıları ile tanınan bir hekim arkadaşımız. Hatay bölgesinde en çok eksikliği hissedilen Gastroenteroloji alanında kendisini iyi yetiştirmiş, karaciğer mide hastalıkları alanında yaptığı başarılı ameliyatlar ile ünlenmiş bir Akademisyen arkadaşımız olan Doç. Dr. Şerif Yılmaz’ı kadrolarımıza dahil ettik, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Özellikle ERCP ameliyatlarında çok başarılı çalışmalar yapıyor kendisine teşekkür ediyoruz. Diğer yandan obezite cerrahisinde ciddi bir tecrübe sahibi olan başka bir akademisyen arkadaşımız olan Doç. Dr. Turgut Karaca Palmiye Hastanesi kadrolarına katılan nitelikli meslektaşlarımızdan bir tanesi.

Sağlık hayati bir değerdir ve sağlığın tüm sıkıntılarını yerel bir markada güven içerisinde sunmanın gayreti içerisindeyiz. Palmiye hastanesinin geleceğe dönük yatırımlarının devam ettiğinin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Palmiye Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kirmit ise yaptığı konuşmada vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here