Narkotik Suçlarla Mücadele Kapsamında 18 Şahıs Yakalandı

0
43

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla yürütülen çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Bu doğrultuda, Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri 18 şahsı yakalayarak haklarında yasal işlem yaptı. Bir hafta içinde gerçekleştirilen operasyonlarda, esrar maddesi, captagon ve ecstasy hap ile uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 5.865 TL ele geçirildi.

Konuyla ilgili İskenderun Kaymakamlığından yapılan açıklamada; “Narkotik Suçlar kapsamında 15/02/2019 ile 22/02/2019 tarihleri arasında, ilçemizde 8 olay meydana gelmiş olup, Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Grup Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, 18 şahıs yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmıştır. Söz konusu olaylar kapsamında, 2.423 gr. esrar maddesi, 218 adet captagon hap, 313 adet ecstasy hap, 3 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 5.865 TL ele geçirilmiştir.

İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir” ifadelerine yer verildi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here