Muhtarlar Kaymakamlık Konutunda Ağırlandı

0
37

Kaymakamlık konutunda her hafta eşleriyle birlikte muhtarları ağırlayan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in bu haftaki konukları Bekbele Mahallesi Muhtarı Ömer Osman Bilgili ve eşi, Bitişik Mahallesi Muhtarı Ali Kılınç ve eşi, Kavaklıoluk Mahallesi Muhtarı Fethi Bakır ve eşi, Akçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Bebek ve eşi, Güzelçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Zebun ve eşi oldu.

Akşam yemeğinde, 2019 Mahalli İdareler Seçiminde halkımızın takdir ve teveccühleri ile seçimi kazanan yeni muhtarlarımızın son grubunu ağırlayan Kaymakam Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, yerel yönetimin en önemli dinamikleri olan muhtarlarımıza verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Muhtarlarımız ile gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri de muhtarlarımıza hediye olarak takdim etti.

Muhtarlık müessesesinin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu ifade ederek, kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yönden; “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here