Kötü Bir Hafta Geçirdik!

0
16

Kulüp Başkanı Hakan Bolat’dan Malatya Yeşilyurt Belediyespor Maçı Değerlendirmesi…

Geçtiğimiz hafta sonu Malatya’da oynanan Malatya Yeşilyurt Belediyespor maçının değerlendirmesini yapan İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, kötü bir hafta geçirdiklerini söyledi.

Malatya deplasmanından 3-1 mağlup olarak dönmelerinin ardından karşılaşmanın değerlendirmesini yapan Başkan Bolat, takımının normal rutin oyununu oynamadığını öte yandan hakemin de üzerilerinde ciddi bir baskısı olduğunu dile getirdi.

Yaşanan moral bozukluklarının kendilerini demoralize ettiğini de kaydeden Bolat; “Maçın ilk 20-25 dakikasında biz çok üstün oynadık ve 1-0 öne de geçtik. Bizim futbolcularımız 2’yi, 3’ü bulmak için bayağı uğraştılar, maçı erken bitirmek istediler. Bu arada da bazı moral bozuklukları oldu. Hakem, bir pozisyonda ikinci sarı kartını vermedi rakip oyuncunun, o pozisyonda kırmızı kart verilmesi lazımdı, bizim için tartışılmayacak bir kırmızı karttı.

Hakem devamlı tehditkar vaziyetteydi, seyirci baskısı olmadığı için hakemin bütün sözlerini duyuyorduk. Gerçekten bizi demoralize etti.

Mazeret Arkasına Sığınmam Ama…

Tabii ki mağlubiyetlerde hakemin arkasına sığınan bir başkan değilim. Bizde zaman-zaman kötü oynayacağız, yenileceğiz. Maçın 30. dakikasından sonra iyi oynayamadık. Rakip takım 3-4 defa kalemize geldi, biz baskı yaparken gol yedik.

Saha suni çimdi, hava koşulları da 12-13 dereceydi. Takımımız, maçın 20. dakikasından itibaren normal rutin oyununun dışında oynadı. Moral bozukluğu da istediklerimizi yapmayı engelledi. Rakip takımda inanılmaz baskılıydı ve bizi yenmek için uğraşıyordu.

Kısacası kötü bir hafta geçirdik. Bundan sonraki Düzce maçı bizim için çok daha önemli. Düzce’yi mutlaka yenip Allah’ın izni ile aradaki puan farkını bire düşürmeye çalışacağız. Türkiye’deki tüm futbol otoritelerinin söylediği gibi biz şampiyonluğun en büyük adaylarından bir tanesiyiz” dedi.

Şampiyonluk hedeflerini lig sonuna kadar sürdüreceklerini ve bunun için aralıksıa çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Bolat; “Büyük ihtimalle bu kulvardaki şampiyonluk yarışı da İskenderunspor, Iğdır ve Düzce’nin arasında geçecek. Biz rakiplerimizden daha iyiyiz. Seyirci olarak daha iyiyiz, saha olarak daha iyiyiz, camia olarak da daha iyiyiz. Allah’ın izniyle hedeflenen şampiyonluğa ne olursa olsun ulaşacağız. 24 saat bunun için çabalıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here