Kızılay’dan İGC’ye Ziyaret

0
14

Günay; “Yaraları Bir Ölçüde Sarabilirsek Bizim İçin Başarı Ölçüsü Budur”

Türk Kızılay’ı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, İskenderun Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz ay olağan kongresini gerçekleştiren İGC Yönetimini tebrik eden Günay, İGC’nin çok başarılı çalışmalarını yakından izlediklerini, bundan sonra da aynı çizgide yürüneceğine inandığını belitti.

Bu yıl Kızılay’ın 150. yaşını kutladığını da belirten Günay, 29 Ekim-4 Kasım arasındaki Kızılay Haftasında İskenderun olarak okulların da destekleriyle çeşitli etkinliklerle çok yoğun şekilde kutladıklarını belirterek; “150. yıl kutlamaları yurt çapında yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da yapılan çalıştayda aralarında bizim de olduğumuz şubelere üstün hizmet başarısı verdiler. Bu çalışmaları yaparken yanımızda gönüllüler de oluyor. Kızılay olarak hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde meydana gelen felaketlere koşuyoruz. En önemlisi hizmeti alanların memnuniyeti. Bu devam edecektir. Tabi yoksulluğu ve yokluğu bir anda yok etmek mümkün değil. Yaraları bir ölçüde sarabilirsek bizim için başarı ölçüsü budur” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İGC Başkanı Veysel Cıncık da; “İskenderun’da Kızılay’ın çalışmalarını, etkinliklerini takdirle izliyoruz. Biz de basın olarak bu çalışmaları halkımıza yansıtıyoruz. Herkes kendi mesleğinde en iyisini yapmaya çalışırsa, memlekette huzur da mutluluk da artar. Şu sıralarda İskenderun için lobi çalışmalarımız da var. Tek amacımız, yaşadığımız, ekmek yediğimiz bu güzel memleketin çıkarlarını korumak” şeklinde görüşlerini bildirdi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here