Karaağaç Semt Pazarından Sonra Sırada Arsuz Var!

0
95

karaağaç semt pazarı4Başkan Culha; “Semt Pazarlarımızı Bir an Önce Halkımızın Kullanımına Sunmayı Planlıyoruz”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, yapımı tüm hızıyla devam eden Karaağaç Semt Pazarı inşaatını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hem esnafın hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasına zemin hazırlayacak olan semt pazarının belirlenen süreden daha önce tamamlanabileceğini söyleyen Başkan Culha, Karaağaç Semt Pazarı’nın ardından Arsuz merkezde de yaklaşık 2,5 dönümlük bir alana kurulacak olan ikinci semt pazarı için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti.

Modern ve çağdaş bir kentin gerektirdiği şekliyle tasarlanan semt pazarlarının çok amaçlı olarak da kullanılabileceğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha; “Biri Karaağaç Mahallesi’nde, diğeri Arsuz merkezinde yapılacak olan iki ayrı semt pazarımız tamamlandığında hem esnafımız daha sağlıklı şartlar altında hizmet verebilecek, hem de vatandaşlarımız kışın yağmur ve çamur, yazın ise kavurucu sıcaklardan korunarak daha rahat ve hijyenik bir ortamda alış veriş yapabilecekler. 5 bin 770 m2 alan üzerine kurulacak olan Karaağaç Semt Pazarımızda çelik konstrüksiyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından kolon ve kriş montajı yapılacak.

Uluçınar Mahallemizde yapılacak olan ikinci semt pazarımız ise 2,5 dönümlük bir alana kurulacak olup, kapalı alanı 1000 m2 olacak şekilde tasarlandı. Her iki semt pazarımızda da 10 adet WC, Zabıta Ofis Binası ve 56 m2 lik dinlenme tesisi mevcutken, Karaağaç Semt Pazarımızda 90 adet, Uluçınar Semt Pazarımızda ise 50 adet tezgah bulunuyor. Proje çalışması tamamlanan Uluçınar Mahallemizdeki semt pazarımızın da ihalesi tamamlandıktan sonra temelini atıp, biran önce halkımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here