Kahraman; “Hatay Yeniden Lojistik Merkezi Olacak”

0
120

hakan kahraman5Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Dr. Hakan Kahraman, belediye başkanı seçilmesi durumunda “Hatay’ı yeniden lojistiğin merkezi yapacağı” sözünü verdi.

Suriye’de yaşanan iç savaşın Hatay ve bölge illerinde taşımacılık sektörünü bitirme noktasına getirdiğini anlatan Kahraman, bu sektörde kan kaybını durdurmak ve yeniden canlandırmak için proje geliştirdiklerini söyledi. Hatay’ın yeniden “lojistiğin merkezi” olmasını hedeflediklerini bildiren Kahraman, “Böylece binlerce ailenin ekmek yediği taşımacılık sektörünü harekete geçireceğiz” dedi.

Kahraman, belediye başkanı seçilir seçilmez ilk görevinin lojistik firmalarının temsilcileriyle bir araya gelmek olacağını belirterek, “Bir taraftan sorun için Ankara ile görüşmelerimizi sürdürürken, firma temsilcileriyle de alternatifler oluşturacağız. Suriye dışındaki seçenekleri ele alıp buna göre projeler oluşturacağız” diye konuştu. Belediye Başkanı olduğunda taşımacılık sektörünün sesi olacağını da belirten Hakan Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Lojistik merkezi olan Hatay, ön görüsüz politikalar sonucunda bu özelliğini kaybetti. Suriye’de yaşanan çatışmalara karşın bu konuda bir tedbir alınmadı. Lojik sektörüne Hatay’da üvey evlat muamelesi yapıldı.  Sadece Hatay değil, Adana, Mersin ve Mardin gibi illerin taşımacılık sektörü de çöktü. Acilen bu konuda bir şeyler yapılmalı ve bunu biz yapacağız. Hatay’ın ilk büyükşehir belediye başkanı seçilirsem, size söz veriyorum, Hatay, yeniden lojistik merkezi olacak.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here