‘Jel Tırnak’ İlgisi Gün Geçtikçe Artıyor

0
21

Güzellik merkezleri ve kuaför salonlarında son yıllarda yapılan en trend uygulamalardan biri olan ‘jel tırnak’a ilgi gün geçtikçe artıyor.

Ellerinin sürekli bakımlı, tırnaklarının her zaman aynı boyda ve ojeli olmasını isteyen kadınların tercih ettiği jel tırnağı, daha çok genç ve orta yaştaki kadınlar tercih ederken, bakımına önem veren ileri yaştaki kadınlar da jel tırnağa büyük ilgi gösteriyor.

Jel tırnak yapımının yaklaşık 3 saati bulduğunu kaydeden Orçun Yıldız Kuaför Salonu Jel Tırnak Uzmanı Eda Söylemez; “Jel tırnak yapılacaksa öncelikle tırnağın çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Kuru manikür çok-çok önemli. Kuru manikürden sonra tırnak iyice temizleniyor ve ardından tırnağın üzerine sürülen birkaç madde var onları sürüp jel tırnak aşamasına geçiyoruz. Jel tırnağımızı bitirdikten sonra rengimizi seçiyoruz.

Moda, Canlı Renkler…

Bu sene canlı renkler moda, kadınlar daha çok yeşil, turuncu, mavi, pembe gibi canlı renkleri tercih ediyor. Müşterilerimizin talebine göre renk belirliyoruz, rengimizi uyguluyoruz. Tırnak boyutu yaşa göre çok değişiyor. Gençler daha uzun tırnak kullanıyor ve daha patlak renkleri tercih ediyor. Daha ileriki yaşlarda, orta yaş kadınlar daha kısa tırnak, daha sade tonlar tercih ediyorlar. İsteğe bağlı olarak özel çizimlerde yapıyoruz tırnağın üzerine. Jel tırnağın yapım aşaması 2,5-3 saat sürüyor. En uzun süren kısım kuru manikür kısmı aslında.

Jel tırnağın bir aylık kullanım süreci oluyor. Daha sonra dip bakıma geliyorlar, dipleri temizliyoruz, kuru manikürünü yapıyoruz, jel bakımını yapıp diplerin dolgusunu veriyoruz. Renk değişecekse farklı bir renk uyguluyoruz veya tercihe göre aynı rengi tekrar uyguluyoruz. Uzman ellerde yapıldığı takdirde jel tırnağın herhangi bir zararı yok, rahatlıkla yaptırılabilir” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here