İSTE’de Madde Bağımlılığı Konferansı

0
55

Bilgi Sahibi Olmak Mücadelenin İlk Adımı

Dörtyol Rehberlik ve Araştırma Merkezi Uzmanları Madde Bağımlılığı konferansı için İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) ziyaret etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Dörtyol Rehberlik ve Araştırma Merkezi Uzmanları Psikolojik Danışman Zahide Sultan Kınacı ve Psikolojik Danışman Sedat Ateş’ı ağırladı. Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Emine Vasfiye Korkmaz’ın yaptığı Ekonomi Topluluğu’nun düzenlediği Madde Bağımlılığı konferansında uzmanlar gençliğin önemli sorunlarından biriyle ilgili öğrencileri bilgilendirdi. 31 Aralık Cuma günü Mavi Salon’da yapılan toplantıya İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken, İSTE öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasında Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Korkmaz etkinliği düzenleyen öğrencilere teşekkür ederek verimli bir konferans olması dileklerini ifade etti.

Yeşilay Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında bir sunum yapan Psikolojik Danışman Kınacı ve Psikolojik Danışman Ateş madde bağımlılığı ne olduğu, bağımlılık yapıcı maddelerin neler olduğu, bağımlılığın olumsuz etkileri, madde kullanımı belirtileri, bağımlılığın nasıl başladığı ve ilerlediği, kullanıcıların nelerle sınandığı, bağımlılığın nasıl tedavi edildiği ve madde kullanımının getirdiği yasal sorumluluklarının neler olduğu konularına değindiler. Merak etmenin madde bağımlılığının ilk adımı olduğunu vurgulayan uzmanlar, bilgilenmenin kullanımının önüne geçmede önem arz ettiğini belirtti.

Konferans konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here