İskenderun’un Çehresini Değiştirecek Projeler İTSO’da Görüşüldü

0
112

kavşak çalışmaları3Başkan Savaş; “Trafiğin Rahat Nefes Almasını Sağlayacağız”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı tarafından İskenderun’a yapılacak olan projeler İTSO’da anlatıldı. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı kapıda karşıladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından önümüzdeki aylarda başlayacak olan projenin maket fotoğrafları İTSO Salonunda teşhir edildi.

Toplantıya ev sahipliği yapan İTSO yönetim kurulu başkanı Levent Hakkı Yılmaz yaptığı konuşmasında; “İskenderun’un çehresini değiştirecek olan projenin hayata geçirilmesi ile İskenderun daha modern ve çağdaş bir görünüme kavuşacağı gibi, trafik akışları da rahatlayacak. İTSO olarak böylesi önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptığımız için onur duyuyoruz” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan parkomet sorunu konusunu da gündeme getirerek; “İTSO olarak şehre değer katacak projelerin her zaman yanındayız” diye konuştu.

kavşak çalışmaları4

Proje 7 Ayda Tamamlanacak

Proje hakkında konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise; “Ben şu an hizmet yapıyorum, tüm ilçelerimize hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. İskenderun’da kavşakların düzenlenmesine yönelik başlatılan bu projelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum, 2015 Ekim ayında başlayacak olan ilk projeyi Ocak ayında bitirmeyi hedefliyoruz.

Diğer projeyi de Ocak ayından sonra başlayıp, bahar ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. 7 ay içerisinde İskenderun Arsuz Kavşağı ve İsmet İnönü kavşağındaki çalışmaları tamamlayarak, burada trafiğin rahat nefes almasını sağlayacağız. İskenderun için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz proje 40 Milyon TL’ye mal olacak. 7 ay gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Arsuz Yol Kavşağına ve İsmet İnönü kavşağına yapılacak olan çalışmalar sine vizyon ve slayt destekli olarak anlatıldı.

kavşak projeleri anlatıldı (12)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here