İskenderunspor’un Başarısı İçin Tüm Şehir Kenetlenmeli

0
58

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden İskenderunspor, yarın kendi sahasında Malatya Yeşilyurt Belediyespor’u ağırlayacak.

Ligin başından beri tek hedeflerinin 2. Lige çıkmak olduğunu ve bu anlamda bundan sonra oynayacakları her maçın büyük önem taşıdığını söyleyen İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat; “Bu maçtan önce Çarşambaspor’a yenildik, bunun hiçbir mazereti yok, bazı şeylerin arkasına sığınmak istemiyoruz, camiamızdan özür dileriz. Bunu affettirmek için bundan sonraki maçları kazanmak istiyoruz. Şampiyonluk iddiamız zayıf da olsa halen devam ediyor. 9-10-12 puanla sonradan gelip de şampiyon olanlar da var. Biz sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. Burası olmasa play-off var, herkesin ne kadar şansı varsa bizim de o kadar şansımız var matematiksel olarak, hepsini daha önce yendik. Play-Off’a kalacak takımlar aşağı yukarı belli. Play-Off’dan 2. lige çıkmayı hedefliyoruz en azından. Yarınki maçın önemi çok büyük hatta bundan sonraki bütün maçların önemi büyük! Seyircimizi yarın maça bekliyoruz. Son dakikaya kadar mücadelemize devam edeceğiz. Kalben inanıyoruz 2. Lige çıkacağız” diye konuştu.

Üst Lige Yükselecek İkinci Takım İnşallah Biz Olacağız

2’c, lige çıkmaları için tüm şehrin kenetlenmesi gerektiğinin altını önemle çizen Bolat; “2. Lige çıkmamız için kenetlenmemiz lazım, aynı Düzcespor’un yaptığı gibi. Bütün şehir kenetlendi, valisinden, kaymakamına, milletvekiline, taraftarına kadar ve şu anda hak ettikleri yerdeler. Eğer camia olmak istiyorsanız, bir futbol kulübü olmak istiyorsanız bu işler kenetlenme ile olur. Şampiyonluğa oynuyorsanız kendi sahanızda bütün maçları kazanacaksınız. Biz şu anda kendi sahamızda bütün maçları kazanmış olsaydık lider olacaktık. Düzcespor bütün maçlarını kazandı hiç berabere bile kalmadı, şu anda lider durumdalar onları tebrik ediyorum. Hiçbir zaman için unutmayın sezon başından beri söylüyorum bu gruptan iki takım çıkıyor, biz bu iki takım içerisinde inşallah olacağız. Bütün motivasyonumuzu bunun için harcıyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana takımın İskenderunspor’un başarısı için gece gündüz demeden çaba gösterdiklerini de kaydeden Bolat; “Tabii ki yeni bir kulübüz, kulüp 2 yıllık bir kulüp, ilk yılında ben yoktum yaklaşık 11 ay oldu ben göreve geleli. Bu kadar zamanda tesis yaptık, altyapıları kurduk, dünya çapında hocalar getirdik işin başına.

Stadı ben kendim, kendi emeklerimle onardım. Bence 11 ayda geldiğimiz yerde inanılmaz derecede başarılıyız. Tüm bunları ikinci lig kupası ile taçlandırmak istiyoruz. İkinci ligden sonra Allah izin verirse birinci lige çıkmak istiyoruz çünkü İskenderunspor’un hak ettiği yer birinci ligdir. Ancak 1. Lige çıkmak istiyorsanız veya bu kulübün devamını istiyorsanız, çok ileri yıllara götürmek istiyorsanız, bu kulübü hiç kapatmamak, geleceğe taşımak istiyorsanız bu şehrin kenetlenmesi lazım. Bu şehir kenetlenmezse bu kulüp hiçbir zaman ileriye gidemeyecek.

Maddi-Manevi Destek Lazım

İşadamlarının, politikacıların, siyasetçilerinin, başkanların, valinin hepsinin destek olması gerekiyor. Sadece maddi destek değil maddi ve manevi destek olması gerekiyor. Bundan dolayı hepimizin beraber mücadele etmesi lazım! Benim mücadelem buraya kadar, elimden geleni yaptım, bundan sonra da elimden geleni yapacağım. Hiç kimse zannetmesin biz bu kulübü bırakacağız. Biz bu kulübü ileriye taşımak için elimizden gelen ne gerekiyorsa yapacağız ama şehrin kenetlenmesi lazım. İskenderunspor’u eski günlerine hatta eski günlerinden daha iyi günlere getirmesi için kenetlenmesi lazım.

En azından bunu kendi çocuklarınız için yapın. Buradan yetişecek sporcuların İskenderunspor umudu oldu. Şimdi çocuklar İskenderunspor’a gidip buradan bir yere gitmek istiyor ki biz bunu ileriki yıllarda yapacağız. Futbol demek sabır demektir, sabırlı olacağız, çok çalışacağız, elimizden geleni yapacağız. Tekrar söylüyorum şehrin birlik olması lazım. Birlik olmazsa hiçbir şey olmayız. Bütün Hatay’ın bize destek vermesi lazım ki yeni Selçuk İnan’lar yetişsin ama bunun içinde bizim ortak bir değer ortaya koymamız gerekiyor. İş adamları en azından bize yardım etmiyorlarsa bile gelsinler tesisimizi ziyaret etsinler, görsünler biz ne yaptık, neler yapıyoruz. Eğer İskenderunspor’un ileri ki yıllara taşınmasını istiyorsanız birlik ve beraberlik şarttır” şeklinde konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here