İskenderun Polisi, İlçemizin Başarılı Öğrencilerini Ödüllendiriyor

0
163

emniyet geziİskenderun Polisi, bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında “Barış ve Hoşgörü Projesi / Gençlik ve Polis” isimli çalışmaya istinaden ilçemizin başarılı öğrencilerine yönelik turistik gezi düzenledi.

İskenderun Polisi, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 10 Nisan 2013 tarihinde Belediye Kültür Sarayı’nda “Mücadele ve İstiklal Ruhu” isimli tiyatro gösterimi başarılı bir şekilde sunan İskenderun Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencilerini ve  Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrencileri Hatay’ın tarihi / turistik yerleri ile Hatay Polis Meslek Yüksek Okulu’nda gezdirdi.

Gezi sonucunda, öğretmen ve öğrenciler; geziden çok memnun kaldıklarını, bu gezinin kendilerine motive ve özgüven duygusu kazandırdığını belirttiler. İskenderun Polisini arayan öğrenci velileri de geziden memnuniyetlerini ifade edip, polisin gençlerle sosyal ilişki ve aktivitelerinin devam etmesi gerektiğini, bu tür faaliyetlerin polis-halk arasındaki güven duygusunu, kardeşlik, milli birlik ve beraberlik şuurunu, sevgi ve hoşgörüyü arttırdığını, polis-halk ilişkilerinin gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunduğunu belirttiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here