İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit; “Var Gücümüzle Çalışmayı Sürdüreceğiz”

0
57

cumhuriyet kutlama3İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümünün büyük bir coşku ve gururla kutlandığına vurgu yapan Kaymakam Özyiğit; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur. Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Bu bağlamda bizlerde bu bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü daha müreffeh, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıl dönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğünü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here