İskenderun Belediyesinin Evde Temizlik Hizmetleri Takdir Topluyor

0
146

İskenderun Belediyesi, bir sosyal belediyecilik hizmeti olarak başlattığı Evde Temizlik Projesi kapsamında kimsesiz, bakıma muhtaç, ekonomik ve beden gücü yetersiz olan yaşlı vatandaşların evlerinin genel temizlik işlemlerini yapmaya devam ediyor.

İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, maddi durumu iyi olmayan, yalnız yaşayan ve yardıma muhtaç vatandaşlara “Evde Temizlik Hizmeti” vererek önemli bir sosyal belediyecilik hizmetine imza atıyor.

Ekipler Evde Temizlik Hizmeti kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan Hamit Önceltek’in genel temizlik işlemlerini gerçekleştirdi.

Devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Ekiplerimiz yaşlı insanların evlerinde yerlerin silinmesi, cam ve tozlanan yerlerin silinmesi, bulaşıkların yıkanması gibi işlemleri gerçekleştiriyor. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan kimsesiz, bakıma muhtaç, ekonomik ve beden gücü yetersiz olan vatandaşlarımız için hazırlanan proje yoğun ilgi görüyor” dedi.

Yerel yönetimlerde sosyal belediyeciliğin çok önemli olduğuna değinen Başkan Seyfi Dingil, her insanın sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatına devam etmesi gerektiğini belirterek engelli ve yaşlı vatandaşlarla sürekli koordinasyon içinde olduklarını, ayrım yapılmaksızın engelli ve yaşlı vatandaşlara her türlü kolaylığın sağlanması için ne gerekiyorsa yapıldığını söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here