‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin Protokolü İmzalandı

0
227

kentsel dönüşüm zirvesi126 Mayıs’ta Hatay’da düzenlenecek ve Management Plus Danışmanlık ve Eğitim Şirketi tarafından organize edilen ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin protokolü imzalandı.

Deprem riski taşıyan ve buna bağlı olarak niteliksiz konut stokuna sahip olan Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren, gelecek 20 yıl içerisinde ekonominin lokomotifi olarak görülen kentsel dönüşümün ele alınacağı ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ Hatay’da gerçekleştirilecek.

Gerçekleşen protokol imza törenine, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, ATSO Genel Sekreter Yardımcısı Ali Mullaoğlu, Management Plus Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Haldun Ersen, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği(HASİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Hıdır Özdemir ve Sami Arıca,  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz katılım gösterdi.

kentsel dönüşüm zirvesi2

Başkan Savaş: “Kentsel Dönüşümün Tüm Kılcal Damarlarını Öğreneceğiz”

Kentsel dönüşümü, modern şehirciliğin Hatay’da gelişimi anlamında çok önemsediklerini kaydeden Başkan Savaş;  “Antakya ve İskenderun’daki kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Kentsel dönüşümün tüm kılcal damarlarını öğrenmek için üstümüze düşeni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme yapan Haldun Ersen; “10 tane şehir zirvesi ve 3 tane kongre yapıldı. Türkiye’deki kentsel dönüşüm hareketine çok inanıyorum. Şehirlerin sürdürülebilir olması ve gerçek anlamda dizaynı, düzgün ve insanların yaşayabileceği şehirler yaratmak çok önemli bir çalışma. Medeniyetlerin gelişimindeki birinci felsefe budur. Mimarlar, inşaat mühendisleri, firma sahipleri ve hukukçulardan oluşan bir ekip oluşturduk. Zirvede işin içerisine halkı da katıp onları inandıracağız. Ramazan başlangıcına kadar sertifikaları verip kentsel dönüşümü başlatacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Savaş, Management Plus Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Haldun Ersen ve ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak arasında imzalanan protokol ile Hatay’ı kentsel bağlamda modernize edecek kentsel dönüşümün ilk adımı atılmış oldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here