‘Hedeflediğimiz Dünya Rekoruna Destek İstiyoruz!’

0
77

Sarı Zeybekler Komitesi Destek Ziyaretlerine Başladı

Kurt; “Kırmayı Hedeflediğimiz Dünya Rekoruna Destek İstiyoruz”

Geçtiğimiz günlerde üyeleriyle bir araya gelerek, 6002 gönüllü ile dünya rekoru kırmaya hazırlandıklarını duyuran Sarı Zeybekler Komitesi destek ziyaretlerine başladı. Komite, ilk olarak Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğini ziyaret etti. Komite yönetim kurulunu, Dernek Başkanı Neşet Turhan ve yönetim kurulu üyesi Şükrü Altay karşıladı.

Ziyarette konuşma yapan Sarı Zeybekler Komitesi Başkanı Nevzat Kurt, kabulden ötürü memnuniyetini belirterek, 29 Ekim’de İskenderun Anıt Alanı’nda 6002 gönüllü ile yapılacak olan Atatürk Portresi ve K. Atatürk imzası Dünya Rekoru çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Komitelerinin kuruluş amacı ve rekor denemelerinden söz eden Kurt; “Bizler Sarı Zeybekler Komitesi olarak Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk etrafında tek yürek olarak oluşmuş bir komiteyiz. Kuruluş felsefemize uygun olarak hiç bir parti, kurum ve kuruluşun arkasında olmadığımız gibi kendine Atatürkçü diyen herkesi ayrıştırmadan eşit biçimde kucak açıyoruz. Komitemiz ilimiz Hatay gibi tam bir mozaik şeklinde oluşmuştur. Her kesimden, her düşünceden, her inançtan yol arkadaşlarımızla hareket ediyoruz ve edeceğiz. Sizlerden de 29 Ekim tarihinde kırmayı hedeflediğimiz dünya rekoruna destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği Başkanı Neşet Turhan da; “Bizler de sizler gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olan bir derneğiz. Sizleri ve komitenizi yaptığınız bu anlamlı ve onur verici çalışmalardan dolayı gönülden kutluyorum. Çanakkale’de, Sakarya’da, Afyon’da ve daha birçok cephede büyük zaferler kazanmış olan Atatürk için yapılan ve yapılacak olan her etkinliğin içindeyiz, içinde olacağız. Sizlerle birlikte bu rekoru kırarak tüm dünyaya Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını bir mozaik kenti olan Hatay’dan tekrar duyurma onurunu yaşamak bizler için gurur verici olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Sıcak bir ortamda geçen ziyaretin ardından Sarı Zeybekler Komite Başkanı Nevzat Kurt, Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği Başkanı Neşet Turhan’a fotoğraf arşivinde olan bir Çanakkale Savaşı fotoğrafını hediye etti ve ziyaretçi defterini imzaladı. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here