HBB Satranç Takımı Türkiye Üçüncüsü Oldu

0
30

Daban; “Bu Sene Yine Kupa ile Döndük”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Satranç Takımı, 2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi üçüncüsü oldu.

2017 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi 26 Temmuz  6 Ağustos tarihlerinde İzmit/Kocaeli Darıca (Elite) Otelde gerçekleşti. Geçen sene Süper Lig’den Şampiyon olarak dönen ve Avrupa Kulüpler Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden HBB Satranç takımı bu yıl Türkiye üçüncüsü olarak döndü.

13 gün süren ve dünyaca ünlü, oldukça da güçlü  sporcuların buluştuğu 14 takımın şampiyonluk için kıran kırana mücadele ettiklerini vurgulayan Takım Koordinatörü Sultan Daban; “Nefeslerin kesildiği heyecan ile sonuçlanan maçlarda bu yıl her yıldan daha zor ve çekişmeli maçlar oldu. İtina ile hazırladığımız bu takımımızda satranç efsanesi olarak anılan Dünyaca ünlü ve Dünya Rapy Satranç Şampiyonu Vassy Ivaunchk  ile yine bayan masada  Dünya rapy Satranç şampiyonu ve Anna Muzchuk, Milli takım antrenörümüz Micheal  Kresenkov ve milli takım sporcularımız Büyük Usta Mustafa Yılmaz Büyük Usta Barış Esen IM Ufuk Sezer Arat ve ayrıca bu yıl Beşiktaş’tan transfer ettiğimiz Cem Kağan Gökerkan, WCM Sinem Çağla Gündoğan, WCM Lara Miçoğulları mücadele ettiler.

Güç sıralamasında birinci olarak başlasak da maçlar masada kazanılır. Bu nedenledir ki bu sene yine kupa ile döndük ve Türkiye İş Bankası Süper Lig Şampiyonası üçüncüsü olduk ve bu yıl Antalya’da gerçekleşecek olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Ayrıca şunu belirtmek isterim; Rayting gücünün yanı sıra yine çok güçlü takım ruhunun olduğu takımımızda sporcular; kendilerini  huzurlu bu ortamda bu takim ruhunda daha güçlü hissettiklerini ve bu takımda olmaktan gurur duyduklarını ve keyifle heyecanla bu şampiyonayı beklediklerini buna bağlı olarak da sonucunda başarılarının her zaman devam edeceğine inandıklarını söylediler. Bize bu huzurlu güvenli güçlü takım ruhunun oluşmasında ortam hazırlayan, destek olan başta HBB Gençlik Spor Kulübü onursal Başkanımız Lütfü Savaş’a, Kulüp Başkanımız Serdar Güven’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarken yine Satranç Şube sorumlumuz Abdulkadir Koyuncu’ya ve HBB Spor Kulübü Yönetim kurulu üyelerine, takımımızı yalnız bırakmayan Samandağ Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yıldız ve Kulüp menajerimiz Erdal Oktay’a teşekkür ederim” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here