HBB Kick Boks Takımı İzmir’den Dereceyle Döndü

0
212

kick boks3Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Spor Kulübü Kick Boks Takımı, 26 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında İzmir İli Halkapınar Kapalı Spor Salonunda, Türkiye Büyükler ve Gençler K-1 Rules, Low Kick ve Full Contact Şampiyonası’na katıldı.

Belirtilen tarihler arasında yapılan şampiyonaya, 81 ilden 2200 sporcu katılım sağladı ve belirtilen branşlarda yapılan müsabakaları HBB Kick Boks Takımı 6 sporcu ile temsil etti. HBB Spor Kulübü sporcularından Sabri Can Çipe, 4 tur eleme maçından sonra yarı final maçlarına katılmaya hak kazandı. Ancak yarı final maçında yenilerek elenen Çipe, Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Gençler Full Contack branşında Türkiye üçüncüsü olmaya hak kazındı. Katılım gösteren 6 sporcudan diğer 5’i ise 2. tur ve 3. tur eleme maçlarında elenerek Türkiye Şampiyonasına veda etti.

Hatay Büyükşehir Spor Kulübü antrenörü Murat Akman yaptığı açıklamada; “İlk kez katıldığımız Türkiye Şampiyonasında az sayıda sporcuyla katılmamıza rağmen derece elde etmemiz, ilerlememizde doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Başarı için daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayım.

Ayrıca şampiyonada sporculara gerekli desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediyesi Doç. Dr. Lütfü Savaş’a göreve geldiği ilk günden bu yana sürdürdüğü desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Bu desteğin devam etmesi halinde sporcularımızın başarısı daha da artacak, başarı; azim ve kararlı bir çalışma ile gelecektir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here