HBB Gelecek Nesillere Çevre Duyarlılığı Kazandırıyor

0
41

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) gelecek nesillerin yaşamlarını temiz bir çevrede sağlıkla sürdürmeleri için birbirinden nitelikli hizmetlere imza atıyor.

HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesinin çocuklarda ve gençlerde çevre duyarlılığı oluşturmak hedefiyle gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Samandağ Fatımatüz Zehra Anaokulu idarecilerinin talebi üzerine Samandağ sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte sahilde çöp ve atıklar toplandı.

Ana sınıfı öğrencileri ve velilerin katılım gösterdiği etkinlikte, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından sahil ve denizlerin temizliği konusunda Hatay Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, sahillerdeki kirliliğin büyük bir kısmının ziyaretçiler tarafından bırakılan çöplerin oluşturduğunu ve bu durumun sadece kötü görünüme yol açmadığı, aynı zamanda nesli tükenme tehlikesi altında bulunan canlıların yaşamlarını tehdit ettiğini ifade ettiler.

Sahildeki çöp toplama etkinliğinin sonrasında gerçekleştirilen uçurtma şenliği ile birlikte etkinlik sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here