HAFSAD’dan Temel Fotoğraf Eğitimi Kursu

2
919

antakya fotoğrafHatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği (HAFSAD) yeni dönem Temel Fotoğraf Eğitim kurslarını başlattı. Fotoğraf sanatına ilginin giderek arttığı son zamanlarda fotoğraf severlerin fotoğraf makinesini bilinçli bir biçimde kullanmaları ve kaliteli fotoğraflar çekilmesi konusunda son derece faydalı olan kursa katılım ve ilgi günden güne artıyor.

Dernek binasında gerçekleşen eğitimler Makro çekimler konusunda bir numara olan ve adından sıkça bahsettiren fotoğraf eğitmeni Mesut Sönmez tarafından veriliyor.

Temel fotoğraf eğitim kursiyerlerini bir an olsun yalnız bırakmayan Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu; “Kurslarımıza katılan fotoğraf severlere manuel olarak flaş kullanmadan nasıl daha iyi fotoğraflar çekebilecekleri konusunda yardımcı olduğumuzu düşünüyorum. Antakya sokaklarında fotoğraf çekimi için dolaşan bir çok arkadaşımız Hafsad’tan eğitim almıştır ve bizlerin bu arkadaşlarımıza katkıda bulunmamız bizleri son derece mutlu etmektedir. Eğitim veren hocalarımız alanında uzman kişilerdir. Yeni dönem kursiyerlerimize eğitim veren Mesut Sönmez Makro çekimler konusunda tartışılmaz bir numara isimdir. Üç haftalık eğitim şeklinde düzenlenecek olan kursumuzda; fotoğraf makineleri, kompozisyon, çekim teknikleri, fotoğrafta ışık, gibi konuları işleyeceğiz. Kurs sonunda öğrencilere bir sertifika verilecek ve kurs bitiminde sergi imkânı da sunulacaktır. Pazar günleri, hafta arasında alınan bilgilerin uygulanması, Seminer sonunda şehir içi veya tarihi yerlere gezi düzenlenerek eğitmen eşliğinde fotoğraf çekim yapılacaktır. Temel fotoğraf eğitimi alan kursiyerlerimiz için ileri fotoğraf eğitimi kursları da açmayı düşünüyoruz. Fotoğraf sanatına ilgi duyan insanlarla bir arada olmak her zaman bizlere ayrı bir keyif vermiştir. Hatay’da fotoğraf sanatı adına daha çok güzel işler yapacağız. Fotoğraf makinesi olan ve fotoğraf çekmeyi seven herkesi kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here