Eylem Şehidi Cömert Toprağa Verildi

0
90

abdullah cömertTüm yurda yayılan ve Antakya’nın Armutlu Mahallesi’nde de yapılan protestolarda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Abdullah Cömert toprağa verildi. Cömert’in cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Önceki akşam başına aldığı darbeler sonucunda hayatını yitiren Abdullah Cömert için dün öğlen cenaze töreni düzenlendi. Abdullah Cömert’’in cenazesi binlerce kişi tarafından alınarak, evine götürüldü.

Akdeniz Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınan Cömert’in cenazesi, araca konularak Uğur Mumcu Alanı’ndan Gazi Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Ailesi ve yakınlarından helalllik alınmasının ardından cenaze omuzlarda taşınarak gösterilerin yapıldığı Armutlu Mahallesi’nden geçirildi. Cenazenin götürülüşü sırasında çok sayıda kişi ellerinde Türk bayrağı ve Abdullah Cömert’in fotoğrafının yer aldığı pankartlarla slogan attı.

Daha sonra cenaze Uğur Mumcu Alanı’nda tekrar araca konularak Armutlu Mezarlığı’na götürüldü. Cömert’in cenazesi burada kılınan namazın ardından defnedildi.

Cenaze törenine Cömert’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here