EXPO-2021 Arsuz’da Tanıtıldı

0
110

EXPO-2021 Tanıtım Toplantısı, Arsuz Kaymakamlığı ile Hatay Büyükşehir Belediyesi Koordinesinde Arsuz Kaymakamlığı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda EXPO’da gelinen süreç ve EXPO’nun Hatay ve bölge için önemi anlatıldı.

EXPO Tanıtım toplantısına, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO yönetim kurulu üyesi Yusuf Yılmaz, Arsuz Belediye Meclis üyeleri, ARİAD Başkanı Adnan Ağır, kamu amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri,  bölge iş adamları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi tarafından,  sinevizyon eşliğinde yapılan sunum, toplantıya katılanlar tarafından dikkatle takip edildi.

Bölge kamuoyunun EXPO ile ilgili bilgilendirilmesi ve sürece dahil edilmesinin önemine dikkat çeken Ömer Faruk Çelebi, 2 milyon civarında insanı ağırlayacak bu dev projenin Hatay’ın geleceğini olumlu yönde şekillendireceğini söyledi.

Gelecek 10 yıl içinde EXPO alanının bölgeye katacağı değerlerin hayal bile edilemeyecek düzeyde olduğunun altını çizen Çelebi; “Dünyanın gözü Hatay’ın üzerinde olacak ve dev yatırımcılar gelecek” dedi.

Özellikle Kooperatifleşme ve tarım alanlarının en iyi şekilde değerlendirileceği projelerle desteklenecek olan EXPO’yu Hatay için büyük şans olarak tanımlayan Ömer Faruk Çelebi; “Gastronomiyle birlikte mükemmel bir gelecek Hatay’ı bekliyor. 2021’den itibaren kentleşmenin daha da hızlı ilerlemesi bekleniyor. Bu nedenle Arsuz, Karaağaç ve İskenderun’un bu dev projenin farkında olması gerekiyor” diye konuştu.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, EXPO’nun önemine dikkat çekerek; “EXPO ve Gastronominin maddi ve manevi katkılarının ilçemize çok büyük yararları olacağını düşünüyoruz” diyerek sunumu yapan Çelebi’ye teşekkür etti.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi’ye sunumlarından dolayı teşekkür ederek; “EXPO’nun bölgemiz ekonomisine sosyal ve kültürel anlamda önemli biz zenginlik katacağına inanıyoruz” dedi. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here