Demokrat Parti Heyetinden Rektör Güder’e Ziyaret

0
95

mkü-dp heyetiDemokrat Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Taze ve beraberindeki heyet MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i ziyaret etti.

DP Hatay İl Başkanı Mehmet Taze ziyarette Türkiye’nin güncel sorunları ile ilgili akil adamlar oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Taze, oluşturulacak akil adamların içerisinde Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyenlerinin de yer alması gerektiğini savundu. Hatay İlindeki eksikliklerin giderilmesi konusunda da çözüm önerileri sunan Taze, Üniversite ile işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini ifade etti.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Üniversiteler toplumların önemli yapı taşıdır. Dolayısıyla sizlere sorunlara karşı hassasiyetinizden ve üniversitemize göstermiş olduğunuz teveccühten ötürü teşekkür ederim. Türkiye’nin gerek anayasa çalışmaları olsun gerekse diğer çalışmalarında olsun Mustafa Kemal Üniversitesi olarak bizler de üzerimize düşen görevleri yerine getirerek bu sürecin tamamen olmasa da içerisinde yer alıyoruz” diye konuştu.

Üniversite olarak Hatay İlindeki birçok sorunlarda da aktif çalışmalar içerisinde olduklarını ifade eden Rektör Güder, Hatay’ın kalkınmasında da büyük bir gayret gösterdiklerini vurguladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here