Demokrasi ve Milli Birlik Günü Belen’de de Coşkuyla Kutlandı

0
81

15 Temmuz 2016 gecesinde milli iradeyi hedef alan ve FETÖ/PDY terör örgütünce tertip edilen darbe teşebbüsünün 2’ci yıldönümü dolayısı ile Belen’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla ilk olarak 13 Temmuz Cuma namazı öncesi Tosyalı Camiinde Şehitlerimizin aziz ruhlarına ithafen Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okundu ve akabinde cami çıkışı tatlı ikramı yapıldı.

Programın 15 Temmuz 2018 Pazar günkü kısmında ilk olarak Belen Öğretmenevi Seyir Terasında saat 09:00’da Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Salih Aygün, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Karcı ve Siyasi Parti İlçe Başkanlarının katılımıyla ilçede ikamet eden Şehit Aileleri ve Gazilere kahvaltı ikramı yapıldı ve akabinde saat 11:00’da Kıcı Mahallesinde bulunan şehitlerin mezarları ziyaret edildi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Daha sonra ise öğle namazı öncesinde Tosyalı Camiinde Şehitlerimiz ruhuna Mevlid-i Şerif okundu ve akabinde Hatim duası yapılarak gündüz programı tamamlandı.

Programın akşamki kısmında, Saat 20.30’da Seyir Terası önünden başlayıp Atatürk Parkı önünde sona eren 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü Mehteran Takımı eşliğinde protokol ve vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı.

Atatürk Anıtında saat 21.00’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ve Kaymakam Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Şehit Yakınları, Ak Parti ve MHP İlçe Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve Gaziler ile vatandaşların katılımında başlayan ana program; Arsuz Kaymakamlığı Mehteran Takımının sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti, 15 Temmuz da yaşanan hain darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterimi, günün anlamını içeren öğrenciler tarafından şiirler okunması, Belediye Başkanı Vurucu ve Kaymakam Aydın’ın konuşmaları, İnan Ailesi tarafından ilçede ikamet eden 15 Temmuz Şehitlerinden Komiser Yardımcısı Gülşah Güler ile Polis Memuru Hurşit Uzel’in ailelerine devre mülk tapularının teslimi, ilahiler, Emekli Hatay İl Müftüsü Mustafa Varlı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ve akabinde İlçe Müftüsü Adem Cankurt’un duası ve Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in programa katılımı ve konuşması ile devam ederek, saat 00.13’te anıt alanında ve tüm camilerde selaların okunması ile sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here