ÇYDD Yeni Yönetimi Başkan Civelek’i Ziyaret Etti

0
179

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İskenderun Şube yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’i ziyaret etti. Makamda gerçekleşen ziyarete, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Emine Kurbal ve yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Civelek, geleceğimiz olan nesillerin ilk öğretmeni olan annelerin eğitimli olmasının önemine değindi. Başkan Civelek, “Eğitim evde anneyle başlar, daha sonra örgün eğitimle üniversiteye kadar sürer. Bizim için en önemli şey kız çocuklarının okullaşma oranının alabildiğince yükselmesidir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu konudaki çabaları önemli” diye konuştu.

Ziyarette, derneğin olağan genel kurul toplantısını yaptığını ve yeni yönetimin göreve geldiğini belirten Dernek Başkanı Emine Kurbal, çalışmalarla ilgili bilgi verdi. ÇYDD İskenderun Şube Başkanı Emine Kurbal, “Yüzlerce öğrenciye verdiğimiz burslarla umut olmuş durumdayız” diye konuştu.

Dernek yönetimine başarı dileğinde bulunan Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ÇYDD İskenderun Şube Başkanı Emine Kurbal’a, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı anı tabağı verdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here