CHP’li Topal; “Vermeyecekler, Alacağız”

0
201

CHP’li Vekil Topal, Adalet İstemiyle Çıktıkları Yürüyüşü Değerlendirdi

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun on dört gündür yılmadan sürdürdüğü adalet yürüyüşünü değerlendiren CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, yürüyüşe katılımların her geçen gün artarak devam ettiğini vurguladı.

Adalete inanan on binlerle beraber yürüdüklerini ifade eden CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal; “Adalete inanan vatandaşlarımızla yürüyoruz. Kuvayi Milliye ruhuyla çıktığımız bu yolda Arsuz Belediye Başkanı, Arsuz İlçe Örgütümüz, Gençlik ve Kadın Kolları ile aramızdaydı. Hak, hukuk ve ADALET sloganlarıyla yürüyüşe omuz verdiler.

Başından itibaren, sağanak yağmura, çamura, fırtınaya, soğuğa ve aşırı sıcağa rağmen kararlı adımlarla Adalet yolunda yürümeye devam ediyoruz. Her yeni gün biraz daha çoğalarak yürüyoruz. Umudu haykırıyoruz. Anadolu’nun üzerindeki ölü toprağını savurup atıyoruz. Faşizme inat gülüşümüzle, kahkahalarımıza, dayanışmamızla yeri göğü inleterek, ADALET istiyoruz. Herkes İçin adalet diyoruz, toplumun mağdur, mazlum tüm kesimleri için yürüyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkenin göz göre göre uçuruma sürüklendiği süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun artık yeter diyerek Adalet yürüyüşünü başlattığını vurgulayan Milletvekili Topal; “Ankara’dan İstanbul’a kadar sürecek bu zorlu yürüyüşün kararı ülkemizde yargının talimatla karar alma sürecinin zirve yaptığı günlerde alındı. Kavurmacıların, börekçilerin, yani damatların korunup kollandığı bir sürece tanıklık ettik.

Hemen akabinde TBMM’de birlikte görev yaptığımız Sayın Berberoğlu’nun önce müebbet hapis cezası aldığını, ardından iyi halden cezasının 25 yıla indirilerek tutuklandığını öğrendik. Bir kez daha gördük ki mahkemeler tarafsızlığını yitirmiş adalet değil siyasi imtiyaz dağıtıyorlar. Yüz binlerce insan KHK’larla ihraç ediliyor, işinden aşından oluyor, ülkemiz yangın yeri ancak iktidardakiler için varsa yoksa saltanatları. Ülkenin göz göre göre uçuruma sürüklendiği bu süreçte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu artık yeter diyerek Adalet yürüyüşünü başlattı” şeklinde konuştu.

Her yeni gün biraz daha çoğalarak yürümeye devam ettiklerini vurgulayan Milletvekili Topal; “Toplumun çeşitli kesimlerinden mağdurlar, mazlumlar yürüyüşümüze omuz veriyor. Her türlü provokasyondan uzak durarak halkın haklı talebini haykırıyoruz. Halkın üstüne karabasan gibi çöken, AKP’nin 20 Temmuz OHAL Darbesine karşı, bu sürecin yarattığı Hukuksuzluklara karşı demokrasimizi savunmak için yürüyoruz. Bu yürüyüşün talepleri anlaşılmayacak kadar karmaşık değil. Çok basit, herkesin anlayabileceği bir talebimiz var; Herkes için adalet istiyoruz. Çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak için yürüyoruz. 80 Milyon için Adalet istiyoruz.

Hakim karşısına çıkarılmadan işini aşını kaybeden KHK’larla ihraç edilen yüz binler için, cezaevlerinde hukuksuz bir biçimde tutulan aydınlar, yazarlar, çizerler için, işsiz, düşsüz bırakılmış çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak için yürüyoruz. Biz Umudu haykırıyoruz. Anadolu’nun üzerindeki ölü toprağını savurup atıyoruz. Faşizme inat gülüşümüzle, kahkahalarımızla, dayanışmamızla yeri göğü inleterek, ADALET istiyoruz. Vermeyecekler. Alacağız” diyerek sözlerini tamamladı. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here