CHP ‘Milletin Sesi’ Mitingine Hazırlanıyor

0
21

Kılınç; “Canan Kaftancıoğlu’nu Yasaklarınızla Yalnızlaştıramazsınız!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Kadın Kolları, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde gerçekleştirilecek ‘Milletin Sesi’ mitingi için tüm kadınlara çağrıda bulundu.

İlçe binasında bir araya gelerek açıklamalarda bulunan CHP’li kadınlar, Türkiye’nin 81 ili ile eş zamanlı olarak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karara ilişkin ortak açıklama yaptı.

Basın açıklamasını yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç; “Kararlı adımlarla iktidara yürüyen partimizin öncü gücü olan kadınlardan korkan tek adam rejimi, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmaya çalışıyor. Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hukuk dışı cezalandırma kararının, korku dışında başka bir dayanağı yoktur.

Bugün 81 ilde ve 973 ilçede bu hukuksuz karara karşı tek ses olduk. Sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim: Tek adam rejimi, kadının gücünden korktu. Çünkü şunu çok iyi biliyor: Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor” diye konuştu.

Canan Kaftancıoğlu’nun, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçi olduğunu vurgulayan Kılınç; “Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir. O’nun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız! İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir. Biz kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlara boyun eğmiyoruz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz. Hukuku yok sayan AKP Hükümeti’ne ‘Dur’ diyoruz. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Milletin Sesi mitinginde buluşuyoruz.

21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim! Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Kadınların örgütlü gücünden korkan iktidara hep birlikte seslenelim. Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim. Umut sadece bir duygu değil, umut bir eylem, örgütlü bir direniştir. Eşit ve özgür bir gelecek için, yaşasın örgütlü mücadelemiz!” şeklinde konuştu.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da, iki otobüsle İskenderun’dan İstanbul’a mitinge gideceklerini söyleyerek herkesi mitinge davet etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here