Çalışkan’dan Atatürk Havalimanı Değerlendirmesi; “Akıllara Ziyan!”

0
42

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan, yıkımına başlanan Atatürk Havaalanı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çalışkan, söz konusu yıkımın akıllara ziyan olduğunu ifade ederken, yatırımların fizibiletisiz yapıldığını ve sonuçlarının ağır olduğunu söyledi.

Çalışkan değerlendirmesinde; “Şehir merkezindeki kolay ulaşım yapısı, iş görür, fonksiyonel bir havaalanı olmasına rağmen ne olduysa birdenbire kapatılıp yerine milyar dolarlar harcanarak yeni havaalanı yapıldı. Atatürk Havaalanında Her uçağın havadan inebildiği bir havaalanı idi ama sırf yenisini çalıştırabilmek için eskisi feda edildi.

Yatırımlarda kar-zarar hesabı yapılmadığından fizibilitesiz yatırımlar bu tür sonuçlar doğurur. Betona para gömme olarak da nitelenen havaalanı, stadyum ve köprü siyasetinin çöktüğü net bir şekilde ortadadır. Yıkımın haklı-haksızlığı bir yana ortada bir gerçek var o da ‘yandaşlar yararlansın diye bu kadar kötü ekonomik tabloda bu kadar iyi durumdaki bir tesis/alanı yok etmek’ akıllara ziyandır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here