Çalışkan; “Hükümet İstese Hemen Yatırım Yapar”

0
13

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan ortak yayında Gazeteci Mustafa Dilek’e Hatay ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çalışkan, konuşmasında hükümetin Hatay’a yatırımları getirmesi için beklememesi gerektiğini ifade etti.

“Dürüstseniz Yatırım Yaparsınız”

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Ak Parti’nin Hatay’da yapılan yatırımların rahat yapılabilmesi için Büyükşehir’i bizim almamız gerekir söyleminin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek; “Hükümet dürüst davranacak olursa, Hatay’da 15 ilçenin 11’i ellerinde, istedikleri gibi hizmet üretebilirler. Vatandaşa hizmet için mazeret olarak Büyükşehir kazanmayı şart koşmaz, isterse hemen yatırım yapar bu kadar net.

Gerçekten ilkeli bir devlet yöneticisiyseniz asla burada halk hangi partiye oy verdi buna bakmazsınız.  Halkın arasında ayrım gözetmeksizin yatırım götürüsünüz. Hatay’daki çoğunluk ilçelerin Ak Parti’nin elinde. Hatay’ın sahipsiz bırakılıyor. Bu pazarlama tekniklerinden başka bir şey değil. Parti içi ayak oyunlarıyla birilerini ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Bunlara sorarlar önce neredeydiniz?

Eskiden yorulmuş vekilleri bile tekrar listeye koydular, kısır döngüyle siyaset yapılıyor. Şu an hizmette kendilerini bağlayan nedir? Deprem sürecinde OHAL ilan edildi, belediyelerin imkanları AFAD ve diğer kurumlarına devredildi.  Bütün imkanlar ellerindeydi” yatırım yapabilirlerdi ifadesini kullandı.

Çalışkan, aslında belediyecilik manasından Milli Görüş belediyeciliğine ihtiyaç olduğunu vurgulayarak; “Hatay’da her alanda belediye hizmetleri yetersiz, belediye yönetiminde kendini ispatlamış, ürettiği projelerde de adından söz ettiren Saadet Partisi belediyeciliğine ihtiyaç vardır. Hatay’ın hak ettiği hizmeti görmesi ve yenilikçi, modern projelerin yürütülmesi için Saadet’li Belediye Başkanlarının göreve gelmesi gerekir” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here