Büyükşehir’in Belen Kardeşlik Sofrasına Katılım Yoğun Oldu

0
57

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle her yıl il genelinde kurulan kardeşlik sofralarının son durağı Belen oldu.

Ramazan ayının maneviyatını Hatay halkı ile bir arada yaşamak isteyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belenli hemşerileri ile kardeşlik sofrasında bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Belen ilçe Başkanı Fevzi Yüksel ve yönetiminin de çabalarıyla katılımın oldukça yoğun olduğu, Belen’deki pazar alanında kurulan sofraya Başkan Savaş ile birlikte Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sevgi, saygı, rahmet ve bereket çerçevesinde kurulan kardeşlik sofrasında bir araya gelen Belenliler oruçlarını dualar eşliğinde açtı. İftarın ardından eski Ramazanların kültürünü yaşatmak adına sahnelediği geleneksel Türk tiyatrosundan örneklerle vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşatan HBB Şehir Tiyatrosu, gölge oyunu, meddah, orta oyun, Aşuk ile Maşuk, köçek ve mani gösterileri ile izleyenlerden, özellikle çocuklardan büyük beğeni topladı. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here