Başsavcı Tatar, İTSO Yönetimine Nezaket Ziyaretinde Bulundu

0
310

İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Tatar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu. İTSO yönetim kurulu Başkanı Halil Şahin, Başkan vekili Bülent Seküçoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Levent Hakkı Yılmaz, Servet Uğutmen, Bedrettin Öz, Adnan Mursaloğlu, Erol Tezcan, Muhsin Yeter ile Çağrı Belibağlı’nın hazır bulunduğu ziyaret sohbet ortamında geçti.

Yerel ve ülke gündeminin değerlendirildiği ziyarette konuşan İTSO Başkanı Halil Şahin, Hatay’ın ticari yönden sınır illeri arasında nemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek; “İş adamları olarak öncelikle sınırda yaşanan olayların bir an önce sona ermesini diliyoruz. Şehrimiz demir-çelik başta olmak üzere liman şehri olması dolayısıyla adeta bir ticaret şehridir. Suriye olaylarının sona ermesi ile başta Hatay olmak üzere diğer sınır illerimizin de ticari ve kültürel yönden daha da gelişeceğini umut ediyoruz. Son yıllarda Hatay’a önemli yatırım ve hizmetlerin yapılması işadamlarını da bu bölgede yatırım yapmaya sevk etmiştir” dedi.

Başsavcı Tatar’ın İTSO’ya yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini de dile getiren Şahin; “İskenderun’da huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında emniyet güçlerimiz ve adalet sistemi önemli hizmetler vermektedir. Bu bağlamda şehrimize yeni yapılan Adalet Sarayı da İskenderun’a yakışır çağdaş bir bina olmuştur. Sizlere de yeni göreviniz de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Hiç Yabancılık Çekmedim!

İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Tatar ise göreve geldiği günden bu yana İskenderun’da hiç yabancılık çekmediğini belirterek; “Kamu kurum ve kuruluşlar ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Hem iadeyi ziyarette bulunmak hem de şehrin ekonomisi hakkında fikir alış verişinde bulunmak amacıyla odanıza ziyarette bulunmak istedim” şeklinde konuştu.

İTSO Başkanı Şahin, ziyaret sonrasında İskenderun’da markalaşması için yoğun çaba sarf ettikleri İskenderun Güvercininin fotoğrafından yaptırılan özel kahve ve fincan takımını Cumhuriyet başsavcısı İbrahim Ethem Tatar’a ziyaretin anısına hediye etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here