Başkan Tosyalı, Herkesi Fidan Dikmeye Davet Etti

0
49

İskenderun Orman İşletme Şefi Mehmet Başaran, “11 Milyon Ağaç Bugün Fidan, Yarın Nefes” adlı proje çerçevesinde İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti.

Orman varlığının artırılması ve ağaçlandırmanın önemine dikkat çekmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasını desteklediklerini belirten Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediye olarak doğaya ve çevreye büyük önem verdiklerini ifade ederek; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak hedefleniyor. Tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak ilimiz ve ilçemiz genelinde farklı noktalarda gerçekleştirilecek olan fidan dikim etkinliğiyle ilçemizin orman varlığını artırma çabalarına önemli katkı sağlanacağına inanıyorum” dedi.

İskenderun’a bağlı Düğünyurdu Mahallesi Karaçalılık mevkiinde 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de düzenlenecek olan fidan dikim törenine tüm halkı davet eden Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “Bu sayede gelecek nesillere de güzel bir miras bırakmış olacağız. Tüm vatandaşlarımızı dikili bir ağaçları olması noktasında güzel bir sonuç getirecek etkinliğe katılmaya davet ediyorum” diye konuştu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here